На Львівщині зросла на 16,7% кількість кримінальних правопорушень

20:12 8 листопада 2016 р.

Прокурор області Юрій Квятківський поінформував у своєму виступі на сесії облради про стан законності в регіоні та про проведену ним і його підлеглими роботу.

Про це повідомили сьогодні, 8 листопада, в прес-службі прокуратури Львівської області, де також розповіли, що Юрій Квятківський запевнив: «Завдяки спільним зусиллям правоохоронців, органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, вдалося загалом забезпечити стабільну ситуацію в області та не допустити жодних фактів заворушень та проявів сепаратизму».

Утім, водночас він визнав, що в регіоні спостерігається ріст на 16,7% облікованих кримінальних правопорушень, в тому числі за вчинення особливо тяжких, тяжких та середньої тяжкості злочинів. Зате, як стверджував Юрій Квятківський, завдяки реалізації низки скоординованих заходів, зменшилась кількість злочинів проти честі та гідності особи, шахрайств, незаконних заволодінь транспортними засобами, а також злочинів, вчинених особами у стані алкогольного сп’яніння та неповнолітніми.

Прокурор області також запевнив, що «покращено стан розкриття кримінальних правопорушень». Однак у нього, за його словами, викликає занепокоєння стан дотримання розумних строків при досудовому розслідуванні.

З огляду на це, за словами Юрія Квятківського, прокуратурою на адресу керівництва національної поліції області цього року вже внесено 266 листів про порушення вимог кримінально-процесуального законодавства, 79 з яких – лише за останні чотири місяці.

Прокурор області також зауважив, що за процесуального керівництва прокуратури слідчими органів поліції закінчено низку актуальних кримінальних проваджень, в тому числі –  тих, які набули резонансу в регіоні. Як приклад він назвав кримінальне провадження за фактом порушення правил екологічної безпеки на Грибовицькому сміттєзвалищі та службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки.

Юрій Квятківський також запевнив, що за процесуального керівництва прокуратури області слідчими служби безпеки закінчено кримінальне провадження стосовно організованої злочинної групи, яка займалася торгівлею наркотичними засобами на території нашої області під так «кришуванням» правоохоронців. Прокурор області також запевнив, що до судів скеровано сім (четверте місце по державі) обвинувальних актів у кримінальних провадженнях щодо 25 (шосте місце по державі) членів організованих злочинних груп.

За словами Юрія Квятківського, впродовж цього року забезпечено реальне відшкодування державі збитків на суму понад 12 мільйонів гривень. Прокурор області також стверджував на сесії: «Активізовано протидію корупції. Так, правоохоронними органами області скеровано до суду 62 обвинувальних акти даної категорії відносно 78 осіб. 

Юрій Квятківський також повідомив, що впродовж 2016року правоохоронцями складено 241 протокол про вчинення корупційних правопорушень. Дві третини з них – складено стосовно 11 голів та 164 депутатів місцевих рад.

За словами прокурора області, впродовж цього року його підлеглими заявлено позовів на суму майже 225 млн. гривень. Але наразі судами задоволено наразі позовні вимоги лише на 55 мільйонів гривень; реально виконано рішення судів на суму 32 млн. гривень, добровільно сплачено відповідачами 9,5 млн. гривень.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини