На Львівщині засуджено незаконного експортера лісопродукції

10:00 4 січня 2017 р.

Городоцьким районним судом Львівської області завершено судовий розгляд у кримінальному провадженні за фактом організації незаконного експорту лісопродукції в країни Євросоюзу.

Про це повідомили сьогодні, 4 січня, в прокуратурі Львівської області, де також запевнили: «Доведено, що засуджений створив фіктивне підприємство з метою прикриття незаконної діяльності з отримання «Сертифікатів про проходження лісоматеріалів та виготовлення з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій» із реальними підписами та мокрими печатками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, що дозволяло безперешкодно вивозити лісоматеріали за кордон. Крім того, він, достовірно знаючи, що фіктивно створене ним підприємство на підставі незаконно отриманих сертифікатів здійснює експорт лісопродукції та відповідно на розрахункові рахунки підприємства поступають готівкові кошти, умисно ухилився від сплати податків на загальну суму понад 680 тисяч гривень».

У прокуратурі також повідомили, що засуджений «є співучасником створення однієї із п’яти спеціально зареєстрованих на території Львівської та Волинської областей фіктивних фірм, які на підставі підроблених первинних документів про походження деревини, отримали більше 200 згаданих сертифікатів». «Завдяки цьому було легалізовано більше 12 тисяч кубів незаконно зрізаного та викраденого лісу різних порід (еквівалентно 200 вагонів деревини), загальною вартістю 30 мільйонів гривень – зазначено також у повідомленні прокуратури.

Відтак, суд визнав організатора фіктивного підприємства винним у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 27, частиною 1 статті 205 та частиною 2 статті 212 Кримінального кодексу України, тобто у фіктивному підприємництві та ухиленні від сплати податків та призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 34 тисяч гривень. Крім того судом задоволено позов прокуратури про стягнення із засудженого в дохід держави 683 тисяч гривень несплачених податків.

Про це повідомили сьогодні, 4 січня, в прес-службі прокуратури Львівської області, де також поінформували: «У суді триває розгляд кримінального провадження щодо ще одного учасника вказаної злочинної групи. Також ведеться досудове розслідування стосовно інших осіб, причетних до незаконного експорту деревини за кордон».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів