На Львівщині виявили численні порушення законів правоохоронцями

10:05 21 червня 2016 р.


Фото: gazeta.lviv.ua

Суддями призначалися стягнення, які до певної категорії осіб закон застосовувати забороняє.

«Прокурорами виявлено порушення законодавства при застосуванні до громадян заходів адміністративного примусу», – повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області, де також розповіли подробиці:

«На Львівщині під час перевірок прокурорами виявлено численні порушення законодавства при застосуванні, а також виконанні уповноваженими державними органами заходів впливу, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян за вчинення адміністративних правопорушень. Порушення встановлені при оформленні протоколів про адміністративні затримання.

З’ясовано, що переважна більшість осіб, щодо яких складались такі протоколи, перебували в територіальних органах поліції як запрошені, хоча фактично були затримані та доставлені туди з місця вчинення адміністративного правопорушення. До прикладу, у поточному році у Личаківський відділ поліції доставлено вісьмох осіб, стосовно яких протоколи про адміністративні затримання складено так і не було. Такі випадки виявлено в діяльності практично всіх територіальних підрозділів Головного управління Національної поліції у Львівській області.

Також із порушеннями проводяться особистий огляд затриманих, оформлення протоколів про адміністративне правопорушення, скерування адміністративних матеріалів на розгляд суду після закінчення термінів, що в подальшому призводить до закриття проваджень у справах та уникнення правопорушниками адміністративної відповідальності. Мають місце факти невчасного виконання працівниками територіальних органів поліції області постанов районних судів про накладення адміністративних стягнень у виді адміністративного арешту.

Як приклад, Стрийською місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 382 Кримінального кодексу України за фактом умисного невиконання судових рішень цієї категорії стосовно двох осіб, досудове розслідування у якому триває. Виявляються, порушення в судах при накладенні адміністративних стягнень.

У низці випадків суддями призначалися стягнення, які до певної категорії осіб закон застосовувати забороняє. Зокрема, Червоноградською місцевою прокуратурою виявлено рішення суду про накладення на інваліда ІІ групи адміністративного арешту, що є порушенням закону. На підставі цього судового рішення інваліда поміщено в спеціальну установу поліції і лише після втручання місцевої прокуратури незаконно утримувану особу звільнено з ІТТ.

Також у діяльності територіальних підрозділів кримінально-виконавчих інспекцій області мають місце порушення щодо порядку виконання адміністративного стягнення у виді громадських робіт. З огляду на виявлені порушення, прокуратурою області внесено вказівки керівництву Головного управління Національної поліції у Львівській області та Управління патрульної поліції у Львові Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, а також управління ДПтС України в області з вимогою вжити заходів до їх усунення. Загалом, у поточному році за результатами проведених перевірок в окресленій сфері прокурорами внесено 40 документів реагування та 19 апеляційних скарг, зареєстроване одне кримінальне провадження стосовно двох посадових осіб».

dailylviv.com

До теми

13:00 16 квітня 2021 р.

Чиновниця з Дрогобиччини приписала собі до зарплати майже 300 тисяч гривень

На Львівщині судитимуть працівницю соцзахисту, яка привласнила бюджетні кошти: вносила до бухгалтерської документації неправдиві відомості про розмір свого грошового забезпечення.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу