На Львівщині повернуто в державну й комунальну власність 335 га

10:50 1 грудня 2016 р.

В обласній прокуратурі стверджують, що в 2016 році судами задоволено 36 її позовів у земельній сфері на 25 мільйонів гривень.

У прес-службі прокуратури Львівської області повідомили сьогодні, 1 грудня, що завдяки втручанню цієї установи в державну та комунальну власність повернуто 335 га незаконно наданих земель. У повідомленні також зазначено, що загалом органами прокуратури Львівської області подано цьогоріч до судів позовів з метою захисту інтересів держави у сфері земельних правовідносин на суму 65 мільйонів гривень. «Йдеться про стягнення заборгованості за договорами оренди; збільшення розміру орендних платежів відповідно до вимог Податкового кодексу України; відшкодування збитків, завданих самовільним зайняттям земельних ділянок, їх приведення у стан, придатний до використання за цільовим призначенням, витребування в державну або комунальну власність незаконно відведених угідь тощо», – йдеться також у повідомленні.

«Упродовж 2016 року прокуратурою Львівської області ініційовано також вивчення місцевими прокурорами стану законності у сфері охорони культурної спадщини з метою попередження незаконного надання у приватну власність та подальшої забудови земель в історичних частинах населених пунктів Львівщини. Наразі за наслідками проведеної роботи до судів прокурори пред’явили 23 позови, вимагаючи зобов’язати органи місцевого самоврядування розробити історико-архітектурні опорні плани, визначити межі історичних ареалів, віднести ділянки на їх території до земель історико-культурного призначення», – стверджують у прокуратурі Львівської області.

«Загалом упродовж 2016 року судами задоволено 36 позовних заяв прокуратури у земельній сфері на 25 мільйонів гривень, реально виконано судових рішень на суму 35 мільйонів гривень, за закритими справами відповідачами добровільно сплачено п’ять мільйонів гривень. На розгляді в судах перебуває ще 163 позови на суму 81 мільйон гривень, – запевнили також у прокуратурі Львівської області. – Також у порядку представницької діяльності прокурорами розпочато 13 кримінальних проваджень, у тому числі – за фактами незаконного надання земельних ділянок, їх забудови».

«До прикладу, прокуратурою Львівської області зареєстровано кримінальне провадження за частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України, за фактом внесення службовими особами Брюховицької селищної ради до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей. Останні у рішенні ради та договорі оренди землі зазначили про відсутність на цій ділянці водного об`єкту загальнодержавного значення (озера)», – повідомили також  у прокуратурі Львівської області.

«Такі дії призвели до незаконної передачі фізичній особі 4,5 га земель вартістю близько шести мільйонів гривень в оренду на 25 років без проведення конкурсу. На цей час прокуратурою області до Шевченківського районного суду Львова заявлено позов про визнання недійсними рішень органу місцевого самоврядування, договору оренди вказаної земельної ділянки та повернення її в комунальну власність», – стверджують у прокуратурі Львівської області.

«Крім цього, прокурорами продовжується вивчення стану законності при відведенні земельних ділянок на території Львова під забудову та правомірності здійснення будівельних робіт. Так, прокуратурою зареєстровано кримінальне провадження за частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України, за фактом службового підроблення посадовцями Львівської міської ради документації щодо будівництва багатоквартирного житлового будинку на вулиці Богдана Хмельницького, 284а у Львові», – зазначили також в обласній прокуратурі.

«Водночас, розпочато кримінальне провадження за частиною 1 та 3 статті 197-1 Кримінального кодексу України, за фактом самовільного зайняття ділянки площею 1,8 га, вартість якої – понад 31 мільйон гривень, та самочинного будівництва в її межах багатоповерхового будинку на вулиці Богдана Хмельницького, 230а. Досудове розслідування у цих провадженнях триває», – повідомили також в обласній прокуратурі.

dailylviv.com

До теми

21:44 22 січня 2021 р.

Брата генерала СБУ Василя Пісного - Петра затримали на півмільйонному хабарі - ЗМІ

У четвер, 21 січня, у Києві поліція затримала 62-річного мешканця Львова, який вимагав майже півмільйона гривень у громадянина, який хоче відкрити свою АЗС. За даними ОРД, оприлюдненими наступного дня, затриманим виявився Петро Пісний, рідний брат генерала СБУ і колишнього заступника керівника управління «К» СБУ Василя Пісного.

Рубрика: Закон

10:53 22 січня 2021 р.

Продаж зброї та боєприпасів: біля Яворівського полігону спіймали контрактника-продавця

На Львівщині внутрішня безпека Нацполіції викрила військового на протиправній діяльності. Старший сержант однієї з військових частин Збройних сил України налагодив «схему» продажу зброї та боєприпасів.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу