На Львівщині покарані за корупційні правопорушення 193 чиновники

16:10 1 грудня 2016 р.

В обласній прокуратури запевнили, що впродовж 2016 року судами визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, 193 посадовців.

Про це повідомили сьогодні, 1 грудня, в прес-службі прокуратури Львівської області, де також уточнили, що «йдеться про недотримання законодавства щодо врегулювання та запобігання конфлікту інтересів, вимог фінансового контролю, обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності». В повідомленні також зазначено, що до винних осіб застосовано покарання у вигляді штрафу, а у низці випадків – і конфіскацію.

Серед притягнутих до відповідальності – керівник райдержадміністрації, голови та депутати місцевих рад, чиновники органів місцевого самоврядування, працівники правоохоронних органів, державної лісової охорони. До прикладу, прокуратурою Львівської області перед Адміністрацією Президента України ініційовано питання дисциплінарної відповідальності та припинення повноважень голови Сколівської райдержадміністрації, який порушив вимоги антикорупційного законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, прийнявши рішення щодо проведення службового розслідування відносно свого рідного брата.

При цьому вину голови райдержадміністрації у вчиненні правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, прокурором доведено у судах першої та апеляційної інстанцій. Аналогічно до відповідальності притягнуто міського голову Яворова, який  не повідомив про наявність конфлікту інтересів при розгляді заяв рідного брата щодо звільнення від сплати за право тимчасового користування місцем, яке перебуває у комунальній власності, для розміщення зовнішньої реклами.

Також за участі прокуратури Жовківським районним судом визнано винним начальника сектору карного розшуку Жовківського райрнного відділу поліції в адміністративному правопорушенні за статтею 172-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ним в інтересах третіх осіб з метою уникнення останніми від кримінальної відповідальності незаконно розголошено інформацію щодо проведення оперативно-розшукових заходів.

Загалом на Львівщині цьогоріч складено 256 адміністративних протоколів відносно посадовців про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, частина з яких ще перебуває на розгляді у судах. Водночас, органами прокуратури Львівщини з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню таких правопорушень, внесено 210 подань керівникам установ, організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, за наслідками розгляду яких на цей час до дисциплінарної відповідальності притягнуто 92 службові особи.

Крім цього, упродовж 2016 року прокурорами заявлено 27 позовів про відшкодування збитків, завданих правопорушеннями у зазначеній сфері, та 17 позовів про визнання незаконними нормативно-правових актів і рішень органів місцевого самоврядування.

dailylviv.com

До теми

21:44 22 січня 2021 р.

Брата генерала СБУ Василя Пісного - Петра затримали на півмільйонному хабарі - ЗМІ

У четвер, 21 січня, у Києві поліція затримала 62-річного мешканця Львова, який вимагав майже півмільйона гривень у громадянина, який хоче відкрити свою АЗС. За даними ОРД, оприлюдненими наступного дня, затриманим виявився Петро Пісний, рідний брат генерала СБУ і колишнього заступника керівника управління «К» СБУ Василя Пісного.

Рубрика: Закон

10:53 22 січня 2021 р.

Продаж зброї та боєприпасів: біля Яворівського полігону спіймали контрактника-продавця

На Львівщині внутрішня безпека Нацполіції викрила військового на протиправній діяльності. Старший сержант однієї з військових частин Збройних сил України налагодив «схему» продажу зброї та боєприпасів.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу