Митники затримали в Шегинях майже тонну меблів

13:15 5 грудня 2016 р.

Під час візуального огляду автомобіля у митників виникла підозра, що в ньому є предмети або товари, які підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню.

У прес-службі Львівського обласного управління Державної фіскальної служби повідомили сьогодні, 5 грудня, «Щоденному Львову», що митники виявили майже тонну прихованих контрабандних меблів. У повідомленні також зазначено, що 2 грудня громадянин України повертався з приватної поїздки з Польщі в Україну через пункт пропуску «Шегині-Медика» як водій автомобіля «Renault Master». Для перетину кордону обрав смугу руху спрощеного митного контролю «Зелений коридор». Разом з ним прямували п’ять пасажирів.

Під час візуального огляду транспортного засобу в митників виникла підозра, що в ньому є предмети або товари, які підлягають обов’язковому декларуванню та оподаткуванню. Автомобіль скерували для поглибленого огляду, де в багажному відділенні автомобіля митники виявили меблі та фурнітуру до них.

Зокрема вішаки, полиці та шафи для взуття, стелажі, книжкові шафи, дзеркала, табуретки, кріплення, каркаси шаф, ліжка тощо. Загальна вага виявлених предметів – 916,1 кг, вартість предметів правопорушення – понад 75 тисяч гривень.

У своєму поясненні громадянин визнав товар своєю власністю. При усному опитуванні зазначив, що громадяни, які їхали з ним, жодного стосунку до товару не мають.

Таким чином, водій порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, тобто переміщував через митний кордон України товар в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статті 471 Митного кодексу України. 

За цим фактом складено протокол про порушення митних правил, а товар вилучено. Справу скерують до суду, бо, згідно з положенням статті 374 Митного кодексу України, що товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу