Міськрада нагадує львів’янам, що за самовільну заміну вікон у пам’ятках архітектури штрафують

15:35 5 березня 2015 р.


Фото: Lvivpost.net

Як повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, статтею 92 Кодексу України про адмінправопорушення за порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини передбачено штрафні санкції: для громадян – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850 грн – 1700 грн), для посадових осіб – від 100 до 150 (1700 грн. – 2550 грн).

«Управління охорони історичного середовища ЛМР вкотре нагадує мешканцям, що самовільна заміна  вікон у будинках-пам’ятках архітектури є порушенням пам’яткоохонного законодавства» – повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, конкретизуючи при цьому:

«Як альтернативу пластиковим, мешканцям пропонують виконати фахову реставрацію автентичних дерев’яних вікон. Як зазначає експерт з реставрації Крістоф Юнґганс, фахово відреставровані вікна будуть енергоефективними та служитимуть ще 100 років. Він також розповів:

«Коли ми розпочали роботу тут ще у 2009 році, то проблема збереження історичних вікон була для нас дуже вагомою, і ще тоді в місті була тенденція міняти автентичні вікна. Це є неправильний шлях, зважаючи на пам’яткоохоронні норми, на вигляд будівлі, на зовнішній стан фасаду.

Чомусь побутує думка, що дерев’яні вікна не є енергоефективними. Це невірно. Такі вікна просто потрібно якісно реставрувати, покращувати їхні функції.

Якщо вони будуть реставровані відповідно до усіх норм, то вони можуть служити ще близько 100 років, і вони будуть енергоефективними. Існують такі інститути, де досліджують, які функції вікно має до рестраврації і після реставрації, і дослідження показують, що після реставрації зберігаються усі будівельні, фізичні властивості, що вікно є енергоефективне.

Є норма для будинків, скільки вони мають зберігати тепла. Відреставроване вікно, як показують дослідження, зберігає достатню кількість тепла для приміщення».

Крістоф Юнґганс також зазначив, що схожа ситуація з заміною автентичних вікон була у Східній Німеччині на початку 90-хроків. Однак, згодом мешканці зрозуміли свою помилку.

Крістоф Юнґганс переконаний, що львів’яни усвідомлять, що з заміною автентичних вікон втрачається цінність будинку. Він також зазначив:

«Схожа тенденція була у Східній Німеччині, у Лейпцигу. Ця тенденція почалася на початку 90-хрр. і вона руйнувала не тільки місто, будинок, це було шкідливо і для мешканців, які жили в будинку з заміненими вікнами.

Пізніше вже ж таки пластикові вікна замінили на дерев’яні, але це вже були виконані дерев’яні копії і вони не могли відтворити вигляд оригіналу. І власне те, що вразило у цьому місті, - що так багато збереглося автентичних субстанцій дерев’яних вікон, це є цікавинкою Львова».

Як зазначила начальник юридичного відділу Галицької РА Оксана Яремко, минулого року районна адміністраія виграла 5 з 6 судових справ про приведення віконних заповнень до автентичного вигляду.

Програна справа перебуває зараз на касаційному розгляді. Оксана Яремко зазначила також: «У цьому році плануємо підходити системно по будинках щодо подачі позовних зяв до суду. У лютому ЛКП подали багато документів для підготовки позовних заяв, тому опрацьовуємо ці матерали і будемо поступово подавати до судових органів».

Щодо правильної реставрації вікон мешканцям слід звертатися в управління охорони історичного середовища (вул. Валова, 20) або в Німецьке товариство міжнародної співпраці (вул. Богомольця, 6, 3-ій поверх)». У рамках програми «Реставрація історичних дверей та вікон», що втілюється ЛМР та GIZ (проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова») впродовж 2011-2014рр. в історичній частині міста відреставрували 484 вікна.

Відповідного до цієї програми, за реставрацію вікон мешканці платять тільки 30% від вартості робіт, решту – уряд Німеччини (GIZ).

Статтею 92 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини передбачено штрафні санкції: для громадян – від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850 грн – 1700 грн) для посадових осіб – від ста до ста п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 грн – 2550 грн)».

dailylviv.com

До теми

11:49 23 травня 2022 р.

У Львові вкрали бронежилети на півмільйона гривень (відео)

Поліцейські повідомили про підозру зловмисникам, які викрали у Львові бронежилети на суму близько пів мільйона гривень. За рішенням суду, підозрюваним обрано запобіжний захід -і тримання під вартою строком на 60 діб.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу