Міліція порушує закон, коли вимагає «пройти з нею» (відео)

10:14 28 листопада 2013 р.


Фото: iPress.ua

Адвокат і правозахисник Олег Мицик зі Львова радить мітингувальникам і міліціонерам виконувати закон писаний, а не "усний".

Участь в акціях, при яких є масове міліційське оточення і використовуються камінці, палиці, газові балончики  - за це передбачена надзвичайно жорстока кримінальна відповідальність, наголосив у відеопрограмі "Шість хвилин про" Львівського прес-клубу адвокат і правозахисник Олег Мицик. Є відповідальність за хуліганство. Люди мають розуміти, що грубе порушення громадського порядку – штурм, виривання огорожі, зупинення руху транспортних засобів, перекидання автомобілів, особливо якщо це зробила група осіб (не треба змови - просто одночасна дія кількох осіб), є вчиненням злочину групою осіб. І газові балончики трактуються як засоби, що травмують тіло іншої людини. Тому повинна молодь стримуватися від цього, попереджає Олег Мицик. Сучасний рівень технологій дозволяє працівникам міліції фіксувати з усіх можливих точок і дуже легко встановлять кожного: юрба не сховає нікого.

Що стосується дій працівників міліції, то вони повинні розуміти, що ніякий наказ їхніх командирів, начальників не звільнить їх від відповідальності, якщо буде встановлено і доведено - і буде політична воля наших правоохоронних органів на притягнення таких осіб до відповідальності – ніщо не врятує їх від кримінальної відповідальності за перевищення влади. Вони будуть нести відповідальність, якщо їм вранці усно в ланцюжку сказали застосовувати силу, застерігає Олег Мицик.

Якщо порівняти дії на вулицях правоохоронців в Україні і Європі, то в Україні вражає кількість міліціонерів. Ніде на Заході такої кількості не спостерігається. Ніхто з погляду витрати бюджетних коштів так не працює на Заході. На Заході поліція веде, насамперед. попереджувальну, стримуючу роботу. А у нас - прикриття міліцейською юрбою. Коли міліція діє безіменними особами, відповідальність яких не можна індивідуалізувати.

Працівники міліції відмовляються відрекомендуватися, на підставі чого діють, яку вказівку виконують, якою нормою закону керуються. Є відповідальність громадян за невиконання вимог працівника міліції. Судова практика іде цим шляхом, що працівник міліції має чітко сформулювати вимогу. По-друге, ця вимога має бути законною. Відповідно громадянин вправі запитати, що я порушую, яку вимогу ти мені формулюєш, на підставі якої правової норми, і в межах чого ти дієш?

Якщо міліціонер приходить і просто каже: «Пройди зі мною», його дії не є законними, підсумовуєОлег Мицик.

Фіксуйте все, що відбувається. Це доказ вашої власної  невинності.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

11:43 17 вересня 2021 р.

На західному кордоні підроблені ковід-сертифікати виявляють автоматично: найбільше - у Краківці і аеропорті Львів

Прикордонники вже майже місяць використовують електронні пристрої з програмним забезпеченням «SafeBorder» для перевірки COVID-сертифікатів.

Рубрика: Кримінал

22:46 15 вересня 2021 р.

Ексдиректора комунального підприємства Львівелектротранс судитимуть за розтрату майже мільйона

Прокурорами Львівської обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно ексдиректора комунального підприємства «Львівелектротранс» за фактом розтрати державних коштів шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Рубрика: Кримінал

21:55 15 вересня 2021 р.

На Львівщині знайшли автора фальшивих COVID-сертифікатів і ПЛР-тестів для поїздок за кордон

Фігурант продавав громадянам підроблені медичні довідки для перетину державного кордону. Вартість довідки становила 500 гривень, а COVID-сертифікату – 1500 гривень.

Рубрика: Кримінал

16:33 14 вересня 2021 р.

Поліція Львівщини цілодобово фіксуватиме свої дії щодо затриманої особи: система Custody Records

«Custody Records» - проєкт, спрямований на підвищення рівня довіри громадян до правоохоронної системи, який передбачає цілодобову фіксацію всіх дій щодо затриманої особи чи будь-якого громадянина, який потрапляє до відділку поліції та створює безпечне середовище, як для громадян так і для самих поліціянтів.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу