Львівські курсанти побили свого однокурсника

10:36 10 листопада 2016 р.

Військовою прокуратурою Львівського гарнізону відкрито кримінальне провадження.

У військовому коледжі при Львівській академії сухопутних військ курсанти жорстоко побили свого однокурсника – 19-річного Володимира Петровського. У хлопця – травма голови і часткова втрата зору.

За справу уже взялася військова прокуратура. У хлопця наразі болить голова і нирка, а в очах крововиливи. Зараз він навчається на другому курсі військового коледжу при академії сухопутних військ, є старостою групи.

За його словами, за сумлінність його часто відпускали у звільнення. Це не подобалось однокурсникам, тож вони зачинили Володимира у кімнаті і жорстоко побили. Далі, за словами хлопця хлопець, однокурсники наказали збрехати керівництву, мовляв відлупцювали його під час звільнення, інакше погрожували побити ще дужче.

Спочатку Володя так і зробив. Він розповів: «У відповідь я почув, щоб я написав рапорт на відрахування, типу добровільно».

За словами Володі, три дні йому не надавали допомогу і тримали замкненим у казармі. У госпіталь хлопець потрапив лише після того, як друзі поскаржились у військову службу правопорядку.

Курсант розповів: «Вони мене шукали, начали ходить по кімнатам, одна кімната була зачинена, в якій знаходився я, вони змусили відкрити ту кімнату і знайшли мене».

Навіть у військовому шпиталі, за словами Володі, не було належної меддопомоги. На узі хлопця відправили через тиждень після побиття, а окуліст оглянув лише вчора.

Володя – сирота, його виховує старенька бабуся. Підтримати хлопця з Черкас приїхала тітка. Вона написала заяву до військової прокуратури. Кримінальне провадження було зареєстрвоане. Призначена судово медична експертиза, за результатами якої буде надана кваліфікацію дій того, хто побив курсанта і буде прийнято рішення щодо повідомлення про підозру.

Тітку Володі – Олену Смаглюк – найбільше обурює не так факт побиття, а те, що у навчальному закладі хотіли приховати цю історію і не лікували хлопця. Лікар Володі відмовився коментувати стан свого пацієнта, мовляв, у нього є важко поранені пацієнти. Не захотіло зі журналістами «ТСН» зустрітись і керівництво військового коледжу та академії

 Їхню позицію журналісти почули лише телефоном. Юрій Гусар, заступник керівника академії сухопутних військ, закликав «не використовувати людей і біду людську». Він запевнив: «Ніхто це питання не прикриває, ви були в прокуратурі, ви були в госпіталі. Частина є провини в тому курсантів, так само і для цього зараз прокуратура працює і проводиться розслідування».

Володя після одужання таки планує стати рятувальником, щоправда продовжувати навчання у Львівській академії сухопутних військ не буде. 

Про це повідомили в «Телевізійній службі новин» каналу «1+1». Натомість у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розповіли, що Військовою прокуратурою Львівського гарнізону Західного регіону України 4 листопада 2016 року відкрито кримінальне провадження за статтею 406 ч.1 Кримінального кодексу України за фактом нанесення тілесних травм курсанту Військового коледжу сержантського складу П. курсантом С., і що «подія є предметом службового розслідування, яке розпочато у Військовому коледжі сержантського складу».  В академії також стверджують, що результати службового розслідування будуть додані до матеріалів кримінального провадження, й що під час проведення досудового розслідування прокуратурою Львівського гарнізону Західного регіону України керівництво навчального закладу надає органам слідства необхідну допомогу.

У вищому навчальному закладі також запевнили, що після завершення розслідування встановлені винні військовослужбовці понесуть покарання згідно чинного законодавства, а посадові особи, дії або бездіяльність яких могли призвести до правопорушення, будуть розглянуті на атестаційній комісії на предмет визначення відповідності займаним посадам, натомість висловування в окремих ЗМІ припущення та думки щодо можливого приховування протиправних дій даного курсанта не відповідає дійсності.

Відтак, керівництво Військового коледжу сержантського складу закликає представників ЗМІ утриматись від передчасних висновків, дочекатись завершення розслідування та рішення суду, про що буде надане відповідне повідомлення. Про це повідомили на сайті Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини