Львівське сміття продовжує мандрувати Україною

23:05 28 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: скріншот з «YouTube»

Селяни під Києвом повстали проти забруднення їх території.

За одну ніч до невеликого села Соснівка на Київщині привезли 11 вантажівок із відходами. Селяни спершу думали, що на ферму везуть зерно, тому підозр поява тентованих машин у них не викликала. 

Вранці пан Валентин вийшов пасти овець біля ферми і побачив, як за парканом дві машини вивантажують побутове сміття. До ферми збіглися селяни, які змогли потрапити на огороджену територію. За їх словами, вони одразу зрозуміли, звідки непотріб: усі чеки були з однієї області – Львівської, відтак – перегородили в'їзд на свою територію та влаштували цілодобове чергування.

Наразі правоохоронці, екологи та орендар вирішують долю непотребу. Власник території Володимир Шумейко про появу на своїй землі трактора і сміття дізнався від селян. Він запевняє, що збирався здати територію в оренду бізнесмену Геннадію Малиневському. 

Володимир Шумейко розповів також: ««Вони мали завезти обладнання після того, як ми укладемо з ними договір про оренду. Йшлося про пристрої для сортування сміття. Без мого дозволу завезли тверді відходи».

У поліції вже відкрили кримінальне провадження за забруднення та псування земель, а трактор заарештували. Речник обласної поліції Микола Жукович повідомив: «Ми звернулися до суду, аби арештувати той трактор. Жодних документів на цей трактор немає у тракториста, і номерних знаків у нього немає».

Для того, щоб зрозуміти масштаби порушення, правоохоронці звернулися до екологів – ті мають визначити площу засмічення та ступінь безпечності відходів. Однак порушення вже видно неозброєним оком.

Тим часом телефон власника сміття вимкнений, а його адвокат коментувати ситуацію відмовляється. Юрист Костянтин Семенюк пояснив: «Керівник не хоче, щоб ми поки що давали коментарі. Ми збираємо документи необхідні».

Але поки правоохоронці – екологи та орендар вирішують долю непотребу, місцеві жителі запалили багаття та збираються чергувати біля ферми цілодобово, щоб не допустити туди нових фур і збільшення нелегального звалища. Про це повідомили сьогодні, 28 листопада, в «Телевізійній службі новин» каналу «1+1».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

 

Останні новини