Львівська прокуратура просить заарештувати землі навколо Годовиці й Басівки

16:05 14 лютого 2014 р.

Фото до новини


Фото: lvivexpres.com

Про це повідомляє сьогодні, 14 лютого, її прес-служба.

За інформацією прес-служби прокуратури Львівщини, цією установою направлено в суд клопотання про накладення арешту на всі незаконно виділені земельні ділянки за межами сіл Годовиця та Басівка. При цьому вона зазначає, що основною причиною незадоволення мешканців сіл Годовиця та Басівка Пустомитівського району є ненадання їм земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами цих сіл та відведення вказаних земель іншим громадянам, частина з яких не проживає на території Годовицько-Басівської сільської ради.

Прокуратура також стверджує, що впродовж 2013-2014 років Головним управлінням Держземагенства у Львівській області на території Годовицько-Басівської сільської ради видано 273 накази на розробку землевпорядної документації на площу понад 161 га та 161 наказ про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 140 га. Однак близько 200 мешканців сіл Годовиця та Басівка у серпні 2013 року звертались до Головного управління Держземагенства у Львівській області щодо відведення їм земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності за межами населеного пункту.

За наслідками розгляду їх звернень вказаним державним органом обґрунтовано прийнято рішення про відмову у наданні такого дозволу у зв’язку з наявністю судового спору по земельній ділянці. В подальшому, впродовж листопада-грудня 2013 року та січня 2014 року, після вирішення судового спору, Головним управлінням Держземагенства у Львівській області за результатами розгляду клопотань інших громадян про надання земельних ділянок вказаної категорії видано 273 накази про надання дозволу на розробку землевпорядної документації на загальну площу понад 161 га та передано у власність (користування) 161 громадянину земель площею 140 га, з яких 80 є мешканцями сіл Годовиця та Басівка.

Водночас, за результатами перевірки вказаних наказів Головного управління Держземагенства у Львівській області встановлено, що 10 з них прийнято з порушенням вимог статті 116 Земельного кодексу України на загальну площу близько 2 га. У зв”язку з цим прокуратурою Львівської області готується 10 позовних заяв щодо визнання недійсними і скасування наказів та державної реєстрації права власності на вказані земельні ділянки.

Крім цього, за зверненнями голів Годовицько-Басівської, Сокільницької, Лисиничівської та Сороки-Львівської сільських рад прокуратурою Львівської області проведено перевірку з приводу законності відведення Головним управлінням Держземагенства у Львівській області земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту та з інших питань. У ході її проведення встановлено, що службові особи відділу Держземагенства у Пустомитівському районі, зловживаючи службовим становищем, в порушення вимог статті 118 Земельного кодексу України погоджували проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, які розташовані за межами населених пунктів на території Годовицько-Басівської, Лисиничівської, Сороки-Львівської та Сокільницької сільських рад, без урахування розроблених та затверджених генеральних планів вказаних населених пунктів та іншої містобудівної документації. 

Відтак це призвело до незаконної передачі у власність земельних ділянок громадянам та спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам. З огляду на викладене, 24 січня поточного року за даним фактом органами внутрішніх справ області розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).

Учора, 13 лютого, в межах розслідування даного кримінального провадження процесуальним керівником прокуратури підготовлено клопотання про накладення арешту на всі земельні ділянки, які неправомірно були розподілені посадовцями відділу Держземагенства області. Сьогодні вказане клопотання розгядатиметься у суді.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів