Львівська міськрада надала за 10 років прокуратурі 75 службових квартир, – ЗМІ

12:30 25 листопада 2016 р.

Будинок №58 на проспекті Червоної калини, де прокурори приватизували найбільше квартир

Будинок №58 на проспекті Червоної калини, де прокурори приватизували найбільше квартир
Фото: Наші гроші

29 рішень судів за позовами прокурорів вже набули законної сили, відтак, місто буде змушене видати ордери на вселення у службове житло.

За останні десять років Львівська міськрада дала прокуратурі Львівської області 75 службових квартир. Про це повідомили сьогодні, 25 листопада, в інтернет-виданні «Тексти.org.ua», де також стверджують, що такої «квартирної підтримки» від мерії не мала ні міліція, ні СБУ, й що такі дії ЛМР уже кілька років поспіль викликали обурення громадських активістів і депутатів та активно критикували місцеві ЗМІ.

Як зазначається в повідомленні інтернет-видання, лише навесні 2016-го року в міській раді раптом дослухалися до критики – мерія відмовилась видавати ордери на вселення прокурорів у 31 службову квартиру та навіть запропонувала на сесії скасувати рішення виконкому про надання цих службових квартир, однак цього разу депутати вже не підтримали чиновників. Однак демарш мерії одразу зазнав краху – прокуратура звернулась до суду й той заблокував рахунок мерії.

Відтак, зазначається також у повідомленні інтернет-видання, протистояння, фактично, закінчилась перемогою прокуратури. Адже 29 рішень судів або першої, або апеляційної інстанцій за позовами прокурорів вже набули законної сили, і місто буде змушене видати ордери на вселення у службове житло.

Через невиконання рішень судів на чиновників вже відкрили низку кримінальних проваджень. Міський голова Львова Андрій Садовий написав вчора, 24 листопада, з цього приводу обурливий пост у «Facebook»: «14 (!) кримінальних справ, виклики на допити, шантаж рядових працівників з боку прокуратури за небажання міської ради видати 29 ордерів на квартири для прокурорських працівників. На жаль, судова система теж стала повністю на сторону «прокурорських». Ми пройшли всі можливі судові інстанції. Останній вердикт – не на користь громади міста (хто б сумнівався). Працівники міської ради, на жаль, не мають більше права відстоювати нашу позицію. Це буде потрактовано як невиконання рішення суду».

Утім, зазначається також у повідомленні інтернет-видання, обурення міського голови не було чути ні у 2012-му, коли міськрада видала прокуратурі 29 службових квартир, ні у 2013-му – тоді прокуратурі дісталось ще 34 помешкання. Не було гніву мера й тоді, коли виконком дозволяв вилучати з числа службових 37 квартир, які в результаті приватизували прокурори. Невже міському голові це не було відомо?

Як зазначається в повідомленні інтернет-видання, журналісти спеціально для львівської мерії та прокуратури перевірили всіх, хто приватизував квартири, відтак, констатували, що майновий стан деяких прокурорів, які безкоштовно отримали житло, дозволяє їм самостійно виступати спонсорами для купівлі квартир колегам. А частина квартир, які надавались як службові, тепер належать екс-прокурорам, яких було звільнено згідно з законом «Про очищення влади». Дехто вже й не використовує отримане житло, бо працює в інших областях або здає майно в оренду.

«Тексти.org.ua» також зазначили, що в списку тих, хто в результаті приватизував службові квартири, є кілька матерів-одиначок, а також прокурори, які не володіють більше ніякою нерухомістю, так само як і їх родина. А найбільшу за площею із 37 квартир, що були вилучені з числа службових, приватизував Андрій Стасів. У 2013 році він став співвласником квартири на вулиці Бучми, 22 площею 164 квадратних метрів. Стасів тоді працював прокурором міста Львова.

Як повідомляла газета «Львівська пошта», його дохід у 2011-2012 роках становив загалом понад 400 тисяч гривень. Згідно з реєстром нерухомості, квартира на Бучми досі записана на нього, його дружину та двох дітей. У 2014 році його призначили заступником начальника управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави у Генпрокуратурі і в тому ж році він був звільнений на підставі закону «Про очищення влади» (люстрацію). Нині 42-річний Андрій Стасів є співзасновником адвокатського об’єднання «Вест Партнерс».

Як зазначається в повідомленні інтернет-видання, є й інші прокурори, яким вдалось отримати квартири від міськради напередодні люстрації. Це – екс-заступник прокурора Львівської області (на момент люстрації працював начальником організаційно-методичного відділу управління внутрішньої безпеки ГПУ) Віктор Вольський, який приватизував 64,4 квадратних метрів на вулиці Мучній, 23.

Колишнього заступника прокурора Львівщини й головного прокурора Житомирської області Дмитро Лубчук звільнили з останньої посади згідно із законом «Про люстрацію», однак його квартира ж у Львові площею 76 квадратних метрів на вулиці Зубрівській, 32 залишилась при ньому. До речі, на момент отримання помешкання у 2009 році він уже володів будинком на 369 квадратних метрів у Жидачеві, де свого часу був керівником районної прокуратури.

Роком пізніше, у 2010-му, дружина Лубчука також зареєструвала право власності на об’єкт незавершеного будівництва з місцерозташуванням у Моршині. Будується дружина колишнього прокурора поруч з готелем «Мінерали Карпат» у парковій зоні Моршина поруч з лісовим масивом на ділянці площею 0,02 га.

Колишній заступник прокурора Львівської області (призначений у грудні 2010 року), екс-начальник управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури Ігор Білецький за час перебування у Львові встиг отримати та приватизувати квартиру площею 103 квадратних метрів на вулиці Чорновола, 67 Б.

Він більш відомий як син також люстрованого Альфреда Білецького – екс-заступника начальника Київської міжрегіональної митниці, близького друга екс-генпрокурора Святослава Піскуна. Білецький-молодший навіть був помічником Піскуна у Верховній Раді V скликання.

Про сьогоднішній майновий стан екс-законника відомо небагато. Однак, згідно з даними реєстру МВС, у березні 2016 року він зареєстрував право власності на новенький «Volkswagen Passat» 2016 року випуску середньою вартістю 1,1 млн. гривень. Схоже, навіть будучи люстрованим, Білецький може дозволити собі дорогі покупки.

Відомо також, що з серпня 2006 року він є власником котеджу у Криму, що розташований на території Калинівської сільради в урочищі «Насир» – на березі Азовського моря, в 30 хвилинах їзди від Чорного моря.

Цікаво, що нині в державних структурах залишився ще один Білецький. Наймолодший з родини, 35-річний Олег Білецький, син Ігоря Білецького. Він працює першим заступником начальника ДПІ у Деснянському районі головного управління ДФС у Києві.

За підсумком 2015 року, Олег Білецький задекларував будинок на 164 квадратних метрів, дві земельні ділянки площами 0,05 га та 0,007 га, а також квартиру у Києві на 116 квадратних метрів, яку орендує у Світлани Білецької. У користуванні сина екс-львівського прокурора є також два автомобілі – «BMW 530d» 2009 року випуску (зареєстрований на Неллі Білецьку) та «BMW 525» 2001 року випуску (його власником є Василь Фіцай).

Не можуть поскаржитись на проблеми з житлом ще кілька прокурорів, які приватизували службові квартири. Так, Андрій Манькут, який працював начальником управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області, а нині є заступником прокурора Закарпатської області, приватизував квартиру на вулиці Плуговій, 4а у Львові. Водночас, його мати, Уляна Піхурко, зводить чималий маєток у селі Віднів, що в 23 кілометрах від Львова.

Пенсіонерка Уляна Піхурко стала власницею двох ділянок у селі Віднів Жовківського району у 2012 році – площею два гектари та 0,25 га. У 2014 році ділянку поруч отримала і дружина прокурора Наталія Манькут, яка працює секретарем в Апеляційному суді Львівської області.

Крім колись службової квартири, Манькут разом з матір’ю володіють ще однією квартирою площею 42,8 квадратних метрів та підвалом на 39,8 квадратних метрів. Матері також належить нежитлове приміщення площею 16,1 квадратних метрів.

Житловий будинок, попри наявність службової квартири, скоро буде і в прокурора відділу Прокуратури Львівської області Уляни Горин. Вона приватизувала квартиру площею 105 квадратних метрів на проспекті Червоної Калини, 58 зовсім нещодавно. Згідно з реєстром нерухомості, право власності оформила лише у лютому 2016-го. У своїй декларації за 2015 рік вона вказує, що квартира ще службова.

У цій же декларації зазначено, що її чоловік Володимир Горин зводить у Яворові житловий будинок та гараж з господарськими приміщеннями загальною площею 570 квадратних метрів. Також, згідно з реєстром нерухомості, з червня 2016 року він володіє невеликим будинком площею 65,4 квадратних метрів.

У 2013 році приватний підприємець Володимир Горин придбав одразу два автомобілі – «Nissan Juke» (2013 року випуску) та «Honda CR-V» (2010 року випуску), а ще раніше, у 2011-му, мотоцикл «Suzuki GSX-R600» (2006 року випуску).

Начальник першого слідчого відділу Прокуратури Львівської області Ростислав Флис, який з 2009 року володіє будинком площею 282,2 квадратних метрів у Кам’янка-Бузькому районі, не відмовився від приватизації квартири площею 69,7 квадратних метрів у Львові на проспекті Червоної Калини, 58. Його син Віталій-Іван разом з Лесею Солудчик є співвласниками помешкання площею 130,7 квадратних метрів на вулиці Генерала Чупринки у Львові.

Сам Ростислав Флис їздить на автомобілі «Suzuki Grand Vitara» 2014 року випуску, що офіційно належить 76-річній Ганні Солудчик, а син у 2015-му придбав нову «Mazda 3«. Новий автомобіль у вересні цього року придбала і дружина заступника начальника відділу Прокуратури Львівської області Олександра Теличка – кросовер «Suzuki New SX4».

А сам прокурор приватизував квартиру на проспекті Червоної Калини, 58 площею 69,5 квадратних метрів, яка згідно з реєстром нерухомості, записана не лише на нього, доньку та дружина, а й на родичів дружини. Одночасно дружина прокурора Олександра Теличка активно публікує фото родинного побуту в житловому будинку. При цьому будинок в е-декларації прокурора відсутній. Встановити достеменно, де саме цей він є і хто ним офіційно володіє, нам не вдалося.

Теличкові взагалі пощастило з родичами зі сторони дружини. Вони мають значну кількість нерухомості, кілька автомобілів та є власниками бізнесу. Наприклад, теща прокурора Надія Корда у 2014 році стала власницею квартири площею 112,3 квадратних метрів у Львові на вулиці Генерала Чупринки, 3, а брат дружини Василь Корда у 2016-му – квартири площею 61,5 квадратних метрів на вулиці Лінкольна.

Родині Марії Теличко належить, зокрема, ПП «Транс-Тір Україна» зі статутним капіталом в 100 мільйонів гривень, а також кілька транспортних засобів: автомобілі «Nissan Qashqai» 2016 року випуску, «Land Rover Defender» 2007 року випуску, мотоцикл «Suzuki Hayabusa» 2006 року випуску.

Тесть прокурора Василь Корда, який є співвласником низки компаній, володіє 12 «сотками» на березі відомого на Львівщині озера Задорожнє (в народі «Байкал»). Ще майже 19 «сотками» він користується. Із супутникових знімків видно, на ділянці є кілька будинків, а також власний пляж.

Нинішній перший заступник керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівської області Любомир Головка приватизував службову двокімнатну квартиру площею 82,7 квадратних метрів на проспекті Червоної Калини, 58 у Львові у 2013 році. Яким чином це посприяло у роботі незрозуміло – адже тоді Головка працював у Бродівській прокуратурі Львівської області.

Разом з тим, житлом у Бродах прокурор теж забезпечений. Щоправда, як свідчать дані електронної декларації Головка, квартира йому не належить – зі серпня 2013 року законник лише безоплатно проживає в апартаментах площею 81 квадратних метрів, що зареєстровані на Лесю Бутинську.

Додамо, дружина прокурора Світлана Головка з 2010 року є власницею ділянки площею 0,15 га. Сам Головка торік у серпні придбав шмат землі під будівництво у Бродах площею 0,06 га, а у березні цього року зареєстрував право власності на ділянку для ведення сільського господарства на два гектари у селі Корсів Бродівського району Львівської області.

Представник добре знаної в Городку родини Дунасів Тарас Дунас нині працює головним прокурором Миколаївської області. Службову квартиру на 81,7 квадратних метрів у Львові отримав в 2013 році. На той момент Дунас з дружиною володіли трьома земельними ділянками загальною площею 0,2 га, будинком на 320 «квадратів», квартирою на 56 квадратних метрів, гаражем, невеликими сараєм та дачним будинком. Ще однією квартирою (109 квадратних метрів) вони користуються від 2007 року.

Приватизував трикімнатну квартиру площею 91,8 квадратних метрів у Львові і заступник керівника Дрогобицької місцевої прокуратури Андрій Бежик. Щоправда, як розповів сам прокурор, проти нього було розпочато службове розслідування, якраз щодо приватизованої у 2013 році львівської квартири.

Крім того, за даними е-декларації, родині Бежика належить земельна ділянка площею 0,002 га, будинок на 261 квадратних метрів, дві квартири у Стрию на 132 квадратних метрів та 65 квадратних метрів, а також два гаражі на 40 квадратних метрів та 27 квадратних метрів. Єдиний автомобіль сім’ї Бежиків зареєстрований на дружину прокурора Мар’яну – «Toyota Avensis» 2012 року випуску.

У списку осіб, котрі отримали службові квартири, числиться і нинішній начальник управління організації прийому громадян Генпрокуратури Олег Улінець. Львівську квартиру на 71 квадратний метр він отримав ще у 2009 році, але, за інформацією програми «Схеми», обміняв її на апартаменти у 147 квадратних метрів. Варто додати, що прокурор раніше отримував службові квартири також у Донецьку та Чернівцях.

За поданою до НАЗК е-декларацією, Олег Улінець на двох з дружиною володіють сімома об’єктами нерухомості – п'ять квартир, гараж та офіс. Але щастить Улінцю не лише з вигідним обміном нерухомого майна, йому вдається і авто купувати за дуже вигідною ціною. Наприклад, два роки тому він придбав «Porsche Cayenne» 2008 року випуску за 140 тисяч гривень. Вартість автомобіля цієї марки на вторинному ринку сьогодні стартує від 650 тисяч гривень.

З е-декларації прокурора відомо також, що разом з дружиною він зберігає готівкою понад 3,2 млн. гривень. До речі, син Улінця, начальник Вишгородського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Ігор Улінець, у «кеші» тримає $43 тисяч (1,1 млн. гривень).

Дехто із прокурорів, як от Микола Левко чи Наталія Рогожнікова, вже не є власниками приватизованих квартир. А от приватизовану квартиру площею 102,3 кв. м начальник відділу за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності обласної прокуратури Ігор Ониськів, виглядає, віддав безкоштовно у користування своєму колезі Роману Лищишину, оскільки не декларує доходу від здачі в оренду майна.

Як би там не було, прокурори, котрим пощастило приватизувати квартири у період до початку протистояння з міськрадою – можуть бути спокійними. Адже хто ставитиме під сумнів те, що отримали їх саме ті, хто найбільше потребував? 

Міська рада повинна надавати службові квартири прокурорам згідно з вимогами Закону України «Про прокуратуру». У статті 91 сказано, що «місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування забезпечують розташовані на їх території органи та установи прокуратури відповідними службовими приміщеннями на умовах оренди».

У 2006 році Львівська міськрада прийняла ухвалу «Про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради», згідно з якою департаменту житлового господарства та інфраструктури делегували повноваження приймати рішення щодо закріплення службового житла, виведення службових приміщень з обліку службових. До прийняття даної ухвали такі повноваження були і в районних адміністрацій.

Де місто бере квартири? В основному це нерухомість передана місту забудовником в обмін за надану ділянку, згідно з умовами інвестиційних договорів.

В подальшому службові квартири можуть вилучати із числа службових. Як сказано у відповідному наказі ГПУ, «жиле приміщення виключається з числа службових, якщо відпала потреба в такому його використанні, а також у випадках, коли в установленому порядку воно виключено з числа службових».

Теоретично виконком Львівської міськради може не надати дозвіл на виключення квартири зі службових. Однак це лише теорія, бо на практиці таких випадків не було.

Про це повідомили в інтернет-виданні «Наші гроші».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини