Квартири у ЖК «Park Tower» продали дорожче, ніж відзвітували

21:34 5 лютого 2020 р.

Замовник будівництва ЖК «Park Tower» компанія «Завод №3» ухилилася від сплати податків на 4,7 млн. гривень, занизивши вартість квартир у своїй звітності. Про це свідчить документальна перевірка компанії, на яку посилаються слідчі ГУ Державної фіскальної служби у Львівській області в рамках досудового розслідування.

Пишуть Наші гроші.Львів.

Кримінальне провадження ведуть за ст. 212 Кримінального кодексу − ухилення від сплати податків. Згідно з ухвалами в судовому реєстрі, за четвертий квартал 2018 року фірма вказала про продаж квартир за ціною 10,6 тис. грн/кв. м, хоча фактично один метр квадратний коштував 28 тис. грн.

Відтак в базу оподаткування не включили 26 млн грн доходу, що призвело до ненадходження в бюджет 4,7 млн грн податку на прибуток, підозрюють слідчі ДФС. При цьому компанія продовжує продавати квартири за заниженою ціною.

Згідно з ухвалою, зі схемою пов’язані ПАТ «Компанія з управління активами «Карпати-інвест» та брокерська компанія «Карпати-Брок», які забудовник використав для уникнення оподаткування.

Житловий комплекс «Park Tower» розташований на вул. Стрийській, 86 навпроти Стрийського парку у Львові. Будівля має дві секції − на шістнадцять та тринадцять поверхів. Містобудівні умови та обмеження на це будівництво фірма «Завод №3» отримала у 2017 році. Минулого року будинок отримав сертифікат готовності об’єкта до експлуатації. На сайті забудовника вартість квартири становить від 17,8 до 33,6 тис. грн/кв. м.

Будівельна компанія «Завод №3» працює на ринку з 2007 року. Однією з кінцевих бенефіціарів фірми є невістка ексголови Львівської облради та облдержадміністрації Степана Сенчука – Олена Сенчук. Вона одружена з його молодшим сином Сергієм Сенчуком.

Нагадаємо, Степан Сенчук очолював Львівську облраду протягом 1998-2001 років та облдержадміністрацію – у 1999-2001 роках. Його розстріляли в Брюховичах у 2005 році.

Іншими бенефіціарами компанії є львів’яни Людмила Петрук, Сергій Петрук та Євген Столмов. Разом вони володіють вже згаданим ПАТ «КУА «Карпати-інвест», яке управляє активами цілого ряду підприємств, наприклад ТОВ «Галавтосвіт» у Львові, «ЖК Центральний» та «ЖК Дрім Таун» в Луцьку. У 2013 році фірма викупила 61 кв. м першого поверху будинку на площі Ринок, 12 за 923 тис. грн.

Це не перший випадок, коли забудовники ухиляються від сплати податків, занижуючи ціни на квартири. Наприклад, у кримінальному провадженні за такою ж статтею фігурує ТОВ «БК Бомонд» − замовник будівництва багатоповерхівок ЖК «Карамель» на вул. Пасічній, 94А-94Б та ЖК «Медовий сад» на вул. Пасічній, 90А.

Згідно з ухвалою, протягом 2017-2018 років посадовець компанії вказав у звітах про продаж квартир за 9-9,5 тис. грн/кв. м, однак справжня ціна становила 16,5 тис. грн/кв. м.  При цьому частину коштів отримали на рахунок компанії, а частину – готівкою. Відтак, слідчі підозрюють, що фірма ухилилася від сплати податків на 1,04 млн грн.

Ще одним фігурантом подібного кримінального провадження є ТОВ «Сіті Глоуб», забудовник ЖК «Globus Komfort» на вул. Демнянській, 3. Відповідно до ухвали, впродовж 2018 року посадовці компанії ухилилися від сплати податків на 4,8 млн грн. Фактично вони продавали квартири по 17 тис. грн/кв. м, однак в документах занизили вартість до 5,3 тис. грн/кв. м.

Нагадаємо, Львівська міськрада застерігає не купувати квартири недобросовісних забудовників.

DailyLviv.com

Львівобленерго оновило графік погодинних вимкнень електроенергії 1 січня

Ще два комплекси Patriot стали на захист українських міст

В останній день року на Львівщині вчадів чоловік

Знеструмлена значна кількість споживачів у Волинській та Одеській областях - Укренерго

У новорічну ніч рф вдарила по Харківщині

Переїздив залізничний переїзд на червоне світло і здійснив смертельну ДТП

Начальницю Західного управління Держпраці підозрюють у систематичному хабарництві

У новорічну ніч рф атакувала 205 дронами

Гасіння пожеж у Луцьку та Ковельському районі. Відключено від електропостачання 103 341 абонента

В Одесі у новорічну ніч зафіксовано низку надзвичайних ситуацій

Одещина і Волинь у новорічну ніч перебувають під масованим ударом російських БпЛА

Львівобленерго у новорічну ніч оновило графік відключення світла

Луцьк у новорічну ніч атакують російські БпЛА

Повітряна тривога у новорічну ніч на межі Львівської області

Передноворічна мапа світла в Україні

У перший день Нового року на Львівщині відключатимуть світло за графіком

Коли система блокує ЛеоКарт пенсіонерів за віком і людей з інвалідністю 3 групи. Що робити

Графіки відключення світла 1 січня 2026 року

До нової наглядової ради НАЕК «Енергоатом» ще не обрали представників України

Сімейним лікарям НСЗУ збільшить плату за пацієнта

Дворазового міністра Олексія Чернишова судитимуть лише за одну корупційну історію

58 тисяч львів’ян зараз на фронті. Садовий звернувся до жителів міста

На Львівщині зменшується середня номінальна заробітна плата

1 січня зі Львова в Одесу вирушать 10 автобусів, щоб підтримати роботу громадського транспорту (відео)

У Львові внаслідок ДТП загинула 90-річна мешканка

Кому не обмежать пенсії у 2026 році

З нового року для українських абонентів мобільний зв'язок на території ЄС звільнено від доплат за роумінг

На електроенергію Україні найбільше дали у грудні Єврокомісія, Німеччина, Великобританія, Швеція

1 січня Львів попрощається з 26-річним військовослужбовцем Олексієм Сабатом

В енергосистемі України з’явились 423 МВт нових балансувальних потужностей. Щоби було світло

Журналістів у новому році не випускатимуть за кордон без листа від Держкомтелерадіо

Президент нагородив «Золотим серцем» трьох волонтерів зі Львівщини

Взимку трьом громадам Львівщини дали трактори, косарки і плуги

У Польщі група молодиків жорстоко побила українця

1 січня на Львівщині буде від 8° морозу до 0°

За час великої війни у полон потрапили понад 10 тис. військових рф

РФ за рік випустила по Україні понад 100 тис. дронів, тисячі ракет та КАБів

Понад 1,1 млрд скерувала Львівська громада у 2025 році на підтримку Сил оборони України

Через російські атаки є нові знеструмлення у низці областей

Дронарі вразили 12 військових та інфраструктурних обʼєктів РФ на ТОТ України