«Кредитні» шахраї ошукали на Львівщині більше 60 клієнтів

17:10 25 лютого 2016 р.

Фото до новини


Фото: lohotron.in.ua

Аферисти видурили в довірливих громадян понад півмільйона гривень.

«Львівські правоохоронці оголосили про підозру «кредитним» шахраям», – повідомили сьогодні, 25 лютого, в прес-службі Львівського обласного управління Національної поліції, де також розповіли подробиці:

«Працівники Управління захисту економіки у Львівській області припинили функціонування розгалуженої мережі псевдофінансовихустанов, яку зловмисники використовували для незаконного заволодіння коштами громадян під виглядом надання кредитів. Як встановили правоохоронці, учасники злочинної групи, не маючи на меті здійснення підприємницької діяльності, організували шахрайську схему, за допомогою якої видурювали у людей гроші під виглядом внесення гарантійних коштів для отримання кредитів.

Організаторами злочинного «бізнесу» були заступник директора та менеджер одного з київських ТзОВ, а сама діяльність провадилась у мережі орендованих офісів. Зловмисники розміщали на інтернет-сайтах та у місцевих газетах рекламні оголошення, у яких пропонували мешканцям кредити на вигідних умовах.

Бажаючі могли отримати кошти на ремонт приміщень, придбання побутової техніки, а також на розвиток власного бізнесу. В одному з епізодів, який задокументували правоохоронці, шахраї уклали з клієнтами договір на отримання споживчого кредиту в сумі сорок тисяч гривень для розвитку бізнесу.

За це клієнт сплатив шахраям так званий гарантійний внесок – дві тисячі гривень за надання інформаційно-консультаційних послуг. Характерно, що договори укладались з порушенням практично усіх правил діловодства, а сам текст був викладений настільки неграмотно, що зрозуміти умови кредитування, способи нарахувань, здійснення платежів та обов’язки сторін було просто неможливо.

Також клієнти не отримували жодних документів, які б підтверджували право ТзОВ займатись цим видом діяльності. При цьому, укладаючи договори, наймані менеджери вміло справляли на клієнтів враження досвідчених фахівців, знайомих з усіма нюансами «бізнесу» та готовими виконати будь-які побажання клієнта.

В усіх випадках, перш ніж отримати кредитні кошти, громадяни повинні були сплатити гарантійний внесок, розмір якого становив від двох до дев’яти тисяч гривень. Під час досудового розслідування, проведеного у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею «шахрайство», правоохоронці встановили, що зловмисники ошукали більше шести десятків громадян, видуривши у них більш ніж півмільйона гривень.

Організаторам «бізнесу» оголошено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання – від трьох до восьми років позбавлення волі». 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів