Конфлікт інтересів – найпоширеніше корупційне правопорушення на Львівщині

12:58 22 липня 2016 р.

  • 0

Депутати місцевих рад Львівщини та керівники органів місцевого самоврядування надають землі собі та своїм родичам. І відмовляються надавати землю іншим громадянам. Цей вид правопорушення – запобігання та врегулювання конфлікту інтересів – є найбільш поширеним у Львівській області. На другому місті стоїть хабарництво.

Про це сьогодні, 22 липня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему:

«Корупція на Львівщині: боротьба і результати», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступник прокурора Львівської області Галина Борейко. 

- Органи прокуратури склали вже 109 протоколів стосовно депутатів та керівників місцевих рад, які виділяють землю собі, на площу понад 18,5 га. На цих осіб накладено стягнення в розмірі 91тисяча гривень, - каже вона. 

Заступник начальника-начальник спецпідрозділу з боротьби з корупцією та організованою злочинністю управління СБУ у Львівській області Роман Яблонський повідомив, що його спецпідрозділ склав 31 протокол, пов'язаний з боротьбою з корупцією. Суд уже розглянув та наклав штраф у 13 випадках. Переважно ці протоколи складають стосовно депутатів місцевих рад, які всупереч законодавству сприяли отриманню земельних ділянок собі та своїм родичам. 

Крім того, є одна кримінальна справа. 

 - Відкрито одне кримінальне провадження щодо депутатів однієї з міських рад у Львівській області, які за грошову винагороду допомогли підприємцю отримати земельну ділянку для будівництва готельно-розважального комплексу, хоча ця земельна ділянка була виділена для учасників АТО.  Вони змінили цільове призначення і за винагороду передали цю ділянку, - каже він. 

Заступник начальника територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області Марія Коник повідомила, що до судів тільки за перше півріччя цього року надійшло 68 справ щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. З них уже розглянуто 56 та в 48 випадках накладено штрафи,  9 справ закрито. Вона зауважила, що ці справи могли бути порушені в попередні роки, але потрапили до суду тільки тепер. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

16:00 31 травня 2020 р.

Для врегулювання ситуації з контрабандистами на кордон з ЄС прибув голова Держмитслужби

Для врегулювання ситуації із спробами незаконного ввезення товарів та порушень митного законодавства на митному посту “Тиса” (на українсько-угорському кордоні), де перекрито рух в обидва напрямки через скупчення кількох сотень мікроавтобусів, на Закарпаття терміново відряджено в.о. голови Держмитслужби Ігоря Муратова. Він прибуде на КПП "Тиса" спільно з головою Держприкордонслужби Сергієм Дейнеком.

Рубрика: Закон

20:03 30 травня 2020 р.

У Краківці та Шегинях затримали рекетирів, які вимагали данину з перевізників

У суботу, 30 травня, на Львівщині затримали групу рекетирів, які вимагали гроші у перевізників. Вони працювали біля пунктів пропуску на українсько-польському кордоні - Краківець і Медика.

Рубрика: Закон

Останні новини

З 1 червня в басейн треба йти зі своїм рушником

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький ще не став корупціонером

Для врегулювання ситуації з контрабандистами на кордон з ЄС прибув голова Держмитслужби

На Львівщині за 80 км проїзду до кордону з Польщею стягують 1200 (!) гривень

Меру Львова Садовому належить знак "Самопоміч", а його дружині - 10 медіапідприємств

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу