ГПУ завела карну справу щодо приватизації Львівської вугільної фабрики

13:48 21 листопада 2016 р.

Досудовим розслідуванням встановлено, що приватизацію підприємства проведено незаконно.

Cуд нададав прокурорам і слідчим Генеральної прокуратури тимчасовий доступ до матеріалів реєстраційної справи ПАТ «Львівська вугільна компанія». Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 25 жовтня.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службовці ФДМУ, представники комісії приватизації ЦМК ДП «ЦЗФ «Червоноградська», а також службові особи ЗАТ «Львівсистеменерго» до активів ВАТ «Львівська вугільна компанія» включили безнадійну заборгованість низки ліквідованих підприємств на суму 12,17 млн. гривень і вартість ремонтно-будівельних робіт на 17,95 млн. гривень тоді як вказані роботи не проводились. Водночас, при формуванні статутного капіталу не враховано заборгованість ЗАТ «Львівсистеменерго» перед ЗАТ «Альфа-банк» у сумі 30 мільйонів гривень

Унаслідок цих порушень, як вважають прокурори, приватизацію проведено незаконно: за заниженою вартістю і без аукціону. У результаті держава втратила контрольний пакет акцій підприємства.

Про це повідомили сьогодні, 21 листопада, на сайті «Наші гроші», де також конкретизували, що суд надав тимчасовий доступ ГПУ до матеріалів реєстраційної справи ПАТ «Львівська вугільна компанія» у відділі держреєстрації Сокільської РДА у Львівській області. Більше половини акцій фабрики належить ТОВ «Вантажно-транспортне управління», ТОВ «Іфорас» і «АСП Трейд Груп». Усі вони зареєстровані в окупованому бойовиками Луганську і відносяться до сфери впливу нардепа від «Опозиційного блоку», екс-міністра соцполітики Наталії Королевської.

У 2008 році у новоствореному ВАТ «Львівська вугільна компанія» держава отримала 37,58% акцій, а основний пакет акцій понад 62% належав орендарю ЗАТ «Львівсистеменерго». У 2009 році акції ЗАТ «Львівсистеменерго» були розділені між кількома фірмами.

Сьогодні приватними акціонерами є ТОВ «Вантажно-транспортне управління», ТОВ «Іфорас» і «АСП Трейд Груп». Усі вони зареєстровані в окупованому бойовиками Луганську і відносяться до сфери впливу нардепа від «Опозиційного блоку», екс-міністра соцполітики Наталії Королевської. У 2004-2006 роках до складу засновників кількох луганських компаній, які тоді володіли акціями ВАТ «Львівська вугільна компанія», входив Юрій Солод, чоловік луганчанки Наталі Королевської. Нині Солод і Королевська є народними депутатами від «Опозиційного блоку».

dailylviv.com

До теми

09:15 5 серпня 2021 р.

Викрали мобільний і через Приват24 зняли готівку: судитимуть за це у Львові

Обвинувачені таємно викрали мобільний телефон потерпілого, після чого увійшли до особистого кабінету користувача в автоматизовану систему банку Приват24 та переказали понад 24 тис грн на власний банківський рахунок.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу