ГПУ доручила фіскалам перевірити сплату податків нардепами

10:44 23 січня 2017 р.

Наразі опубліковано дев’ять рішень суду щодо дев’яти нардепів, ухвалені за клопотанням Генпрокуратури.

Державній фіскальні службі доручено за клопотанням Генпрокуратури перевірити сплату податків дев’ятьма народними депутатами. Про це інтернет-видання «Українська правда» стало відомо з власних джерел у правоохоронних органах, а також із рішень Печерського суду від 16 січня.

Наразі опубліковано дев’ять рішень суду щодо дев’яти нардепів, ухвалені за клопотанням Генпрокуратури, яка розслідує можливе ухилення нардепами від сплати податків (частина 3 статті 212 Кримінального кодексу). У списку – Олесь Довгий, Євген Бакулін, Андрій Лозовой, Юрій Солод – чоловік Наталії Королевської, Борислав Розенблат, Андрій Рибалка, Олександр Горбунов, Віктор Романюк, Геннадій Бобов.

Зокрема, нардеп Олесь Довгий із групи «Воля народу» задекларував активи у гривні та іноземній валюті в еквіваленті 54,7 млн. гривень. Водночас, як стверджують у ГПУ з посиланням на дані податкової, у 1998-2015 роках Довгий офіційно заробив тільки 11,8 млн. гривень. Крім того, нардеп Довгий у 2015 році придбав корпоративні права ПП «КВ Менеджмент» за 15 мільйонів гривень, задекларував картини і наручні годинник без зазначення їх вартості.

Суд також дозволив перевірити Борислава Розенблата від «Блоку Петра Порошенка», який задекларував майже 109 мільйонів гривень на рахунках у банках і готівкою. Але, як стверджують у ГПУ, у 1998-2015 роках вінсплатив податки лише із 3,3 млн. гривень.

Також мають перевірити члена фракції «Опозиційний блок», екс-голову правління НАК «Нафтогаз» Євгена Бакуліна, який задекларував гроші готівкою і в банках в еквіваленті 42,4 млн. гривень, будинок, куплений у 2011 році за 5,4 млн. гривень, а також два авто, сумарна вартість яких близько 2,5 млн. гривень. При цьому, прокуратура має дані, що у 1998-2015 роках Бакулін сплатив податки із 13 мільйонів гривень доходів.

Будуть перевіряти й нардепа Андрія Лозового, замголови фракції «Радикальної партії Олега Ляшка», який  задекларував у готівці 150 тисяч євро, 50 тисяч доларів, 800 тисяч гривень і перелік із 25 об’єктів цінного рухомого майна (картини, антикваріат), вартість якого нардепу невідома. Водночас, у податковій відсутня інформація про доходи Лозового з 2000 року, а є тільки дані за 2015 рік про 69,5 тисячі гривень. зарплати і 80,5 тисячі гривень., отримані на виконання депутатських повноважень.

Мають перевірити й Андрія Рибалку від «Радикальної партії Олега Ляшка». Він задекларував понад 49 мільйонів гривень готівкою і в банках при тому, що у 1999-2015 рроках сплатив податки тільки із 16 мільйонів гривень доходу.

Перевірятимуть також нардепа Олександра Горбунова від «Народного Фронту», який задекларував активи в еквіваленті 12 млн. гривень. При цьому у ГПУ з посиланням на дані податкової стверджують, що Горбунов 1998 року заробив тільки 1,2 млн. гривень.

Відомо, що будуть перевіряти Віктора Романюка від «Народного Фронту». Вінзадекларував понад 15 млн. гривень готівкою при тому, що у 1998-2015 роках сплатив податки із 1,4 млн. гривень.

Є рішення суду щодо перевірки нардепа Юрія Солода від «Опозиційного блоку», чоловіка нардепа Наталії Королевської. Він задекларував майже 35 млн. гривень , а також квартиру вартістю понад 8 млн. гривень. При цьому, у 1998-2015 роках Солод офіційно заробив трохи більше трьох мільйонів гривень.

Ще ГПУ попросила перевірити нардепа Геннадія Бобова з групи «Відродження».

Бобов задекларував готівкою 100 мільйонів гривень, 2,5 млн. доларів і 1,8 млн. доларів своєї дружини. За інформацією ДФС, у 1998-2015 рр. Бобов заробив 118,7 млн. гривень.

Водночас, як зазначено у рішенні суду, у податківців є інформація, що нардепу Бобову у 2015 році були виплачені 17,4 млн. гривень дивідендів від «АФ «Злагода» і приватного підприємства «Шанс», які він не задекларував, а також що у 2014 році на його рахунки надійшли перекази від 40 фізосіб у розмірі один-три мільйони гривень кожний. Тепер, за рішенням суду, ДФС має перевірити достовірність цієї інформації.

Про це повідомили сьогодні, 23 січня, в інтернет-виданні «Українська правда», де також нагадали, що Генпрокуратура ініціювала перевірку 29 народних депутатів за фактом невідповідності між задекларованими коштами та офіційними доходами (інформації щодо імен решти 20 нардепів поки що немає), а Національне антикорупційне бюро зареєструвало 22 кримінальних провадження за результатами аналізу е-декларацій, які стосуються дій 21 особи – шістьох народних депутатів, 11 суддів, двох голів районних державних адміністрацій, заступника обласної ради й керівника центрального органу виконавчої влади. Прізвища людей, щодо яких відкриті провадження, не розголошувались.

dailylviv.com

До теми

16:23 14 січня 2021 р.

З літака не втечеш: іракці-нелегали полетіли примусово зі Львова в Багдад

Виконуючи рішення Галицького районного суду міста Львова, сьогодні, 14 січня, правоохоронці супроводили нелегальних мігрантів з пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства до міжнародного аеропорту «Львів» і примусово видворили їх до Республіки Туреччина, транзитом Львів – Стамбул, Стамбул - Багдад.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу