Суд дозволив продаж алкоголю в кіосках Львова (+відео)

20:30 5 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: nv.ua

У юридичному управлінні міськради готують апеляцію.

«Господарський суд Львівської області дозволив продавати алкогольні напої в кіосках, – пише «Zaxid.net» з посиланням на рішення суду від 18 квітня 2016 року. На думку судді Степана Коссака, низка пунктів ухвали міської ради, яка була прийнята ще у 2011 році, обмежує права кола підприємців, які здійснюють торгівлю у тимчасових спорудах, а відтак порушує закон про економічну конкуренцію.

Видання нагадує, що 15 грудня 2011 року Львівська міська рада прийняла ухвалу, згідно з якою алкогольні напої у Львові дозволялося продавати лише у стаціонарних магазинах. Цією ж ухвалою тоді обмежили і час продажу алкоголю.

Наприкінці 2015 року Антимонопольний комітет України звернувся до Львівської міськради з поданням про скасування ухвали, як такої, що «прийнята поза межами відповідних повноважень», проте депутати не підтримали подання АМКУ, юристи якого у лютому 2016 році звернулись до суду. У квітні 2016 року вісім пунктів ухвали були скасовані судом.

Суд залишив чинним часове обмеження торгівлі алкоголем, натомість скасував обмеження щодо місць його продажу. Заборонено також здійснювати перевірки з метою контролю за виконанням ухвали та притягувати підприємців до відповідальності. У Львівському територіальному відділенні Антимонопольного комітету виграну справу коментувати не захотіли.

Про це повідомили в «Телевізійній службі новин» каналу «1+1». Натомість у прес-службі міськради розповіли в четвер «Щоденному Львову»:

«Як повідомила начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич, місто готує апеляцію на рішення Господарського суду Львівської області щодо дозволу продавати алкогольні напої в кіосках. Гелена Пайонкевич зазначила: «Ми не погоджуємось з позицією суду. Враховуючи ситуацію, коли рівень алкоголізму перевищує всі допустимі норми, коли в лікарню потрапляють з алкогольним отруєнням діти та підлітки, аморально продавати алкоголь в кіосках, які дуже часто порушують будь-які моральні принципи роботи». 

Нагадаємо, 15 грудня 2011 року Львівська міська раду прийняла ухвалу «Про обмеження роздрібної торгівлі алкогольними, слабоалкогольними напоями та пивом (крім безалкогольного) на території Львова», якою заборонено продавати алкогольні напої в кіосках».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини