Голова виконкому реформ пропонує зменшити кількість судів в Україні майже вчетверо | Новини Львова

Голова виконкому реформ пропонує зменшити кількість судів в Україні майже вчетверо

23:27 28 липня 2020 р.

  • 0

Голова виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі пропонує ліквідувати декілька органів контролю над судовою системою і створити єдину установу. Також він пропонує залишити 200 із 764 судів, що діють зараз в Україні.

Про це інформує DW.

Голова виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі у вівторок, 28 липня, оприлюднив відео із концепцією пропозиції судової реформи в Україні.

За його словами, судова реформа в будь-якому разі не буде проведена, "якщо не буде створена широка громадська коаліція навколо президента і Верховної Ради з конкретною метою - повністю поміняти судову систему і дати справедливість українському народу".

Саакашвілі пропонує зменшити кількість судів в Україні із 764 до 200, а також ліквідувати множинність існуючих органів контролю над судовою системою і створити єдиний орган нагляду за ефективністю судової системи.

 Серед інших пропозицій - швидко провести чесні і прозорі конкурси, щоб заповнити вакантні дві тисячі посад у штаті судової системи; змінити систему судів, в тому числі судів першої інстанції (ліквідація окремих систем господарських судів та адміністративних судів); автоматизувати процеси в судах (суд в смартфоні); створити конкурентну систему для вирішення цивільних, сімейних і господарських спорів.

Також Саакашвілі пропонує запровадити практику суду присяжних в категоріях з особливо важливих і соціально небезпечних злочинів; ліквідувати монополію проведення судових експертиз виключно державними експертними установами в кримінальних провадженнях; переглянути статус Верховного суду (формування прецедентної практики); провести референдум щодо подальшої долі Конституційного суду України для того, щоб саме народ України її вирішив.

Нагадаємо, 7 травня президент України Володимир Зеленський призначив Саакашвілі очільником Виконкому реформ. Через це призначення Грузія викликала посла в Україні Теймураза Шарашенідзе для консультацій, оскільки Саакашвілі, як колишнього президента Грузії, у цій країні заочно засуджено судом до трьох років ув'язнення за зловживання владою.

Тоді Зеленський назвав таке рішення помилкою Грузії та втручанням у справи України, мотивуючи це тим, що Саакашвілі є українським громадянином і має право обіймати посади в країні.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

Останні новини

Поліціянтів в ОТГ фінансуватиме громада

Львівщина - у трійці лідерів за створенням е-кабінетів майбутніх бакалаврів

На Львівщині більше вирубують лісу, ніж садять молодих дерев

У Львові адмінкомісія наклала 2 максимальні штрафи, по 170 тис грн, за руйнування пам’яток архітектури

У Львові продовжують закривати дитячі садочки через COVID-19

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Загрози для свободи слова від законопроєкту “Про медіа” 2693-д

Рубрика: Політика

Забудова у Львові під корупційним дахом

Рубрика: Економіка

Транспортний тупик у Львові - як виїхати

Рубрика: Економіка

Антиукраїнець - книга Олександра Савченка

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу