Ексдиректорам фірм, які пов'язані з Дубневичами, інкримінують крадіжку газу на 2 млрд грн

10:13 12 серпня 2020 р.

Фото до новини

11 серпня 2020 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили п’ятьом особам про підозру у заволодінні майном держави (природним газом) в особі НАК «Нафтогаз України» вартістю понад 729,8 млн грн.

Про це інформує пресслужба НАБУ.

Це — другий епізод вчинення цими особами аналогічного злочину у попередній період: справа щодо розкрадання газу на 1,4 млрд грн слухається у суді з грудня 2019 року. Таким чином загальна сума розкрадань за двома епізодами становить понад 2,1 млрд грн.
 
З-поміж підозрюваних:
• двоє колишніх директорів — ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія — Новояворівськ» (ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України);
• колишній технічний директор ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» (ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України);
• колишній фінансовий директор двох підприємств — ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія – Новояворівськ» (ч.5 ст.191, ч.3 ст.209 КК України);
• фізична особа-організатор схеми, радник директора ТзОВ «Енергія» (ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.2 ст.366 КК України).
 
За даними слідства, директори підприємств-власників Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ (Львівська обл.) впродовж 2016-2017 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. Для здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав ТЕЦ газ за суттєво нижчими від ринкових цінами.
 
Внаслідок цих дій прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок реалізації корупційної схеми.
 
Відповідно до висновків експертиз, у 2016-2017 роках учасники злочину організували заволодіння 151,8 млн куб. м природного газу на користь ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія — Новояворівськ». Внаслідок цього НАК «Нафтогаз України» завдано збитків у розмірі 729,8 млн грн.
 
Досудове розслідування вказаних фактів детективи НАБУ здійснюють із червня 2018 року.
 
Нагадуємо, у грудні 2019 року прокурори САП скерували до суду справу щодо заволодіння понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України». Наразі розгляд справи перебуває на стадії попереднього судового засідання. У межах розслідування на цілісні майнові комплекси «Новороздольска ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» накладено арешт.

Кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є брати Ярослав і Богдан Дубневичі.

Додамо, новий опалювальний сезон на Новороздільській та Новояворській ТЕЦ знову під загрозою.

 


   
   
   

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів