Екс-прокурор Львова, якого на 10 років відсторонили від держслужби, вважає це несправедливим

15:26 2 червня 2016 р.

Колишній прокурор Львова і заступник прокурора Львівської області Андрій Палюх потрапив під дію закону «Про очищення влади» і йому заборонено впродовж десяти років посідати державні посади.

Про це він повідомив сьогодні, 2 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Як реформувати прокуратуру за «планом Луценка?», яка відбулася у Львівському прес-клубі. 

-  Мене внесли в список єдиного реєстру заборони займати посади на державній службі на 10 років, - каже Андрій Палюх. 

Зараз він працює на посаді асистента кафедри кримінального права і процесу Інституту права і психології НУ «Львівська політехніка». 

Екс-прокурор вважає, що з ним вчинили несправедливо. 

-  Позбавлення займати людиною посади 10 років – це як вирок суду, - зазначив колишній прокурор. 

За його словами, коли він працював на керівних посадах, то дуже часто отримував погрози. 

- Коли я працював прокурором міста, мені реально погрожували вбивством і про це знали працівники служби безпеки та міліції. Місяць часу це тривало. Погрози були досить реальними. І коли зараз змінюють законодавство, то застосовують шаблонний підхід: якщо раніше ти працював за системи Януковича, то вважається, що ти сприяв цій системі, - розповідає Андрій Палюх. 

Звісно, він погоджується, що в прокуратурі є й негідники. 

- Але є люди, які чесно працюють, які стараються своєю працею допомогти відновленню справедливості, щоби той чи інший злочинець був покараний. А нівелювати і дискредитувати взагалі всю систему – неправильно. Тому що тоді опускаються руки в простих працівників, - захищає екс-прокурор своїх колег. 

Водночас, за його словами, зараз йому не соромно дивитися людям в очі за свою поведінку. 

Однією із справ, якою він пишається, є арешт колишніх керівників автобусного заводу за те, що вони не виплачували заробітну плату своїм працівникам. 

- Заборгованість із зарплати – це не тяжкий злочин: за нього не затримаєш і не заарештуєш керівника. Але я знав, що без кардинальних заходів ніякого результату не буде. Тоді кваліфікували справу як «несплата пенсійних внесків в особливо великих розмірах». Ми першими в Україні арештували керівника. І тільки тоді зрушилося питання виплати заборгованості зі зарплати. Одночасно було проведено 23 обшуки на підприємстві і в інших місцях. Але тоді працювала команда слідчих та прокурорів, які не здали інтереси, не просочилося жодної інформації про слідчі дії. Тоді ж ми дослідили і виявили офшорні компанії, куди виводили гроші. Цим я можу пишатися, - каже колишній прокурор Львова. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:00 16 квітня 2021 р.

Чиновниця з Дрогобиччини приписала собі до зарплати майже 300 тисяч гривень

На Львівщині судитимуть працівницю соцзахисту, яка привласнила бюджетні кошти: вносила до бухгалтерської документації неправдиві відомості про розмір свого грошового забезпечення.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу