Детективи НАБУ затримали у Львові чотирьох посадовців

15:00 17 січня 2018 р.

Фото до новини


Фото: znaj.ua

Детективи НАБУ викрили спільно з працівниками контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України корупційну схему.

На сайті Національного антикорупційного бюро України повідомили в середу: «16 січня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали у Львові чотирьох службових осіб ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія» за підозрою у заволодінні понад 300 мільйонами кубічних метрів природного газу НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд. гривень. Цього ж дня їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за частиною 5 статті 191, частиною 3 статті 28, частиною 2 статті 366 та частиною 3 статті 209 Кримінального кодексу України».

НАБУ також поінформувало: «Осіб затримано під час проведення слідчих дій (обшуків) в офісних та житлових приміщеннях зазначених комерційних підприємств, в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу».

«За даними слідства, підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для  виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових. Однак, як встановили детективи НАБУ, понад 300 мільйонів кубічних метрів «пільгового» газу, Новояворівська та Новороздольська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. Натомість, як з’ясувало слідство, цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку в подальшому реалізували ДП «Енергоринок» – її поставили за тарифом, визначеним виходячи із собівартості електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною», – поінформували також у НАБУ.

«Унаслідок цих дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок цієї «схеми», – розповіли також у НАБУ.

«Корупційну схему викрито детективами НАБУ спільно з працівниками Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України. Розслідування наведених фактів детективи Бюро розпочали в грудні 2016 року за матеріалами НКРЕКП та ЗМІ», – повідомили також на сайті Національного антикорупційного бюро України.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів