Детективи НАБУ оголосили підозру ексголові НКРЕКП

13:15 8 серпня 2019 р.

Світлина ілюстративна

Світлина ілюстративна
Фото: ukrinform.ua

Детективи Національного антикорупційного бюро України оголосили в четвер, 8 серпня, підозру ексголові НКРЕКП і ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули «Роттердам+», підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд. гривень збитків.

Про це повідомили в НАБУ, де також розповіли: «Зокрема, йдеться про ексголову Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), чинного директора ДП «Оператор ринку» (на момент запровадження «Роттердам+» – член НКРЕКП), начальника відділу НКРЕКП, керівника управління НКРЕКП, заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України, директора департамента однієї з компаній зазначеної групи».

«Дії всіх шести осіб кваліфіковано за частиною 2 статті364 Кримінального кодексу України («Зловживання службовим становищем»). Представникам приватних компаній інкримінують пособництво», – поінформували також у НАБУ.

«Одного з підозрюваних – екс-члена НКРЕКП – затримали. Місцезнаходження ще чотирьох – екс-голови НКРЕКП та топ-менеджерів групи компаній наразі невідомо. Тож їм повідомлено про підозру в порядку статей 278 та 135 Кримінального процесуального кодексу України», – розповіли також у НАБУ

«Слідство з’ясувало, що представники групи приватних теплогенеруючих компаній у 2015 році почали тиснути на керівництво НКРЕКП, аби воно включило до тарифу (ціни) на електроенергію, які виробляли ТЕС цієї групи, видатки, котрі насправді не здійснювалися, – витрати на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів у Європі. В березні 2016 року НКРЕКП на зазначену пропозицію пристала, передбачивши зазначені неіснуючі видатки у формулі, за якою розрахувався тариф (ціна) для всієї теплової генерації», – повідомили  також у НАБУ.

«Це, своєю чергою, призвело до зростання вартості всієї електричної енергії і, як наслідок, зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, які, понесли фінансовий тягар з оплати необґрунтованого тарифу. В результаті подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності», – поінформували також у НАБУ.

«Слідство зібрало докази того, що в результаті зазначених дій споживачам електроенергії впродовж 2016-2017 роках завдано 18,87 млрд. гривень збитків, із яких 14,3 млрд. гривень отримали приватні-компанії-ініціатори запровадження «Роттердам+». Розслідування цих фактів детективи НАБУ здійснюють із березня 2017 року», – розповіли також у НАБУ.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів