«Чорні реєстратори» маніпулюють землею у Трускавці

18:33 17 січня 2019 р.

Газета «Джерела Трускавця» і громадська організація «Рада міста» апелюють до медіаспільноти і керівників правоохоронних органів Львівської області задля зупинення рейдерської схеми захоплення земельної ділянки, що належить територіальній громаді Трускавця, і покарання винуватців.

Сьогодні під час прес-конференції у Львівському прес-клубі редактор газети "Джерела Трускавця" Ольга Куц публічно звернулася до медіаспільноти та медіаюристів з проханням надати максимальний розголос темі земельного рейдерства у Трускавці і таким чином захистити журналістів редакції від спроб міського голови і двох депутатів через судові позови перешкодити журналістам у здійсненні їхньої професійної діяльності. 

Правову версію цієї київсько-трускавецької історії на прес-конференції розповів юрист Ярослав Жукровський:

- У Трускавці відбулася нахабна і цинічна спроба захоплення земельної ділянки фірмами-фейками за підробними документами, технічними паспортами. Для того, щоб реалізувати цю схему, було задіяно низку комунальних підприємств, які мали повноваження у сфері державної реєстрації. Ці комунальні підприємства є "чорними" реєстраторами. Вони здійснюють дії, які не межують з нормами законодавства. Отже, 4 червня 2018 року створюється ТОВ "Олбудімпекс" з юридичною адресою вулиця Сверстюка, 19 у місті Києві. По сусідству майже з Міністерством юстиції України. Поруч також - фірма-реєстратор - комунальне підприємство "Реєстрація нерухомості і бізнесу" . У ньому згодом після обшуків виявлено ряд фіктивних документів, в тому числі й тих, що мають стосунок до заступника міністра юстиції України Павла Мороза... 

А вже 13 червня 2018 року фірма "Олбудімпекс" змінює юридичну адресу - з Києва на Трускавець, вулиця Бандери, 31. Згодом цей об'єкт від "Олбудімпекс" передають-зареєстровують іншій, створеній через кілька днів, фірмі ТОВ "Нові технології девелопмент", що також має юридичну адресу у Трускавці на вулиці Степана Бандери, 31. Цю фірму реєструє львівське комунальне підприємство, що має пряму дотичність до львівського управління юстиції. Чи випадковість це? Це запитання до правоохоронних органів і до подальших судових розслідувань у ході цієї справи. Невдовзі ТОВ "Нові технології девелопмент" реєструє неіснуючий об'єкт у Чернівській сільській раді Мостиського району. Державний реєстратор Поліщак Марія Василівна. Тобто, без жодних належних правовстановлюючих документів реєструється будинок, якого напсравді немає. Для того, щоб надалі приховати фірму "Олбудімпекс" вже 5 вересня вона змінює юридичну адресу і назву - на "Екселентбуд" у місті Біла Церква. Реєстраційну дію вчиняє реєстратор з Житомирської області - комунального підприємства "Правочин".  

Ось така схема "чорних" реєстраторів, яка діє в межах держави. Ця схема курується чиновниками Міністерства юстиції і територіальних органів для того, щоб у незаконний спрсіб відчужувати землю чи об'єкти за підробними документами. 

Дії місцевої влади Трускавця, звернення громади і реакцію правоохоронних органів на них описала Леся Дідик, керівник ГО “Рада міста”: 

- Те, що у Трускавці за цією адресою колись була фірма і об'єкт, який вже не існує, було добре відомо міському голові Трускавця Андрію Кульчинському, який до обрання головою був депутатом трьох попередніх каденцій.  У жовтні 2018 року міська рада Трускавця прийняла рішення про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТОВ "Нові технології девелопмент" на вулиці Бандери, 31, у такий спосіб започаткувавши старт реалізації схеми незаконного захоплення землі громади. Це рішення пройшло майже одностайно, без зауважень. Бо зазвичай усі земельні питання у міській раді обговорюються, а тут за підтримки більшості депутатів рішення пройшло дуже швидко. Після ухвалення цього рішення ГО "Рада міста" зробила низку звернень, в тому числі до міського голови Андрія Кульчинського, з вимогою своїм розпорядженням невідкладно створити комісію зі встановлення факту відсутності об'єкту нерухомості за зазначеною адресою. Ці звернення громадської організації фактично залишилися без розгляду. 

А рейдерська атака із захоплення землі громади міста Трускавця (площа ділянки 0,19 га - ЩЛ) була зреалізована просто блискавично. З червня, відколи розпочалася реєстрація фірми-клона, через різні процедури минуло лише чотири місяці. А вже у жовтні виконавчий комітет Трускавецької міської ради - для завершального етапу реалізації цієї класичної схеми - виніс проект рішення про присвоєння і зміну адреси об'єкту нерухомості по вулиці Бандери - неіснуючому будинку.

На засіданні виконкому 30 жовтня до зазначеного вище проекту рішення, ймовірно, під тиском громадськості - публікації у ЗМІ, зверення ГО "Рада міста" до Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції і НАБУ - начальник юридичного відділу Трускавецької міської ради і водночас депутат Трускавецької міської ради пані Олена Савченко долучає зауваження, в яких зазначає: будівля відсутня, на земельній ділянці є лише фрагмент фундаменту, а відомості у технічному паспорті є недостовірними. Вона також повідомляє, що у розпорядженні Трускавецької міської ради є відомості, що колись, дуже давно, у 2000 році існував об'єкт, і право власності належало закритому акціонерному товариству "Житняк". Тобто начальник юридичного відділу аргументує, що рішення буде протиправним. Тоді під час засідання 22 жовтня виконавчому комітету Трускавецької міської ради забракло голосів і рішення було не прийнято.

Невідкладно, через місяць, Трускавецька міська рада ініціює повторне засідання виконкому і вдруге виносить на голосування цей же проект рішення всупереч повідомленню ГО "Рада міста" про відкриття НАБУ кримінального провадження стосовно дій посадових осіб органу місцевого самоврядування. Проте члени виконкому на чолі з міським головою, кидаючи виклик усій правоохоронній системі, приймають рішення-голосують, за яким неіснуючій будівлі присвоюють адресу: вулиця Бандери, 31А. У листопаді 2018 року ГО "Рада міста" звернулася до міністра юстиції Павла Петренка зі скаргою на дії держреєстратора Чернівської сільради Мостиського району. А також до Генерального прокурора Юрія Луценка щодо відкриття кримінального провадження на дії організованої злочинної групи у складі службових осіб органів місцевого самоврядування, які спричинили тяжкі наслідки інтересам територіальної громади міста Трускавця. І також - до НАБУ з таким самим клопотанням. На початку грудня 2018 року Дрогобицька міжрайонна прокуратура, реагуючи на оприлюднену у ЗМІ інформацію, відкрила кримінальне провадження за статтею 358 КК стосовно посадових осіб ПП "Архібуд", що внесли завідомо неправдиві відомості, внаслідок яких ТОВ "Нові технології девелопмент" набуло право власності на об'єкт нерухомості, якого... немає.

Сьогодні також триває досудове розслідування Дрогобицьким відділенням Національної поліції, в ході якого документально зафіксовано факт відсутності будівлі за адресою Бандери, 31. У Мостиському відділені поліції відкрито кримінальне провадження стосовно дій держреєстратора за ч.2 ст.358 КК - підроблення документів за попередньою змовою групою осіб. Однак станом на 16 січня 2019 року жодних слідчих дій слідчим панею Мусієвською не було вчинено. А ринкова вартість земельної ділянки у центрі Трускавця, за оцінками експертів, становить близько 5 мільйонів гривень. Ця ситуація у місті Трускавці вимагає втручання прокурора області, керівника Нацполіції Львівської області. Ми просимо їх взяти на особистий контроль розслідування цієї кримінальної афери. 

Про причини і наслідки журналістського розслідування розказала Ольга Куц, редактор газети “Джерела Трускавця”:

- "Джерела Трускавця" мали серію публікацій на цю тему. Ми докладно висвітлювали цю рейдерську схему від початку реалізації і тримаємо руку на пульсі і зараз. Журналісти "ДТ" були присутні на засіданні сесії міської ради, де було ухвалене рішення про надання дозволу фірмі "Нові технології девелопмент" на виготовлення технічної документації. Ми були здивовані тим, що це питання було проголосоване за одну хвилину. Ні у кого із депутатів не виникло жодного запитання до доповідача. Бо, як правило, депутати просять показати ділянку на карті, навіть виїжджають на місце і з'ясовують, що за ділянка. Бо це доволі велика площа для Трускавця, в якому вже взагалі немає вільних діялнок. З цього почалося наше розслідування. Як з'ясувалося, фірма створена лише за два місяці до того, як отримала дозвіл на виготовлення документації на оформлення земельної ділянки. Завдяки системі YouControl, завдяки Єдиному реєстру майнових прав, завдяки запитам, які ми подавали в міську раду і в Дрогобицьке бюро технічної інвентаризації, яке підтвердило, що власником землі є зовсім інша фірма - київська "Олбудімпекс", яка купила цю будівлю ще в 1999 році. Також ми висловили припущення що до цієї рейдерської атаки причетні два депутати Трускавецької міської ради, оскільки засновниками нової фірми "Нові технології девелопмент" є ті ж самі люди, які є засновниками фірми "Будівельні технології 21 століття", в якій власниками є депутати міськради. 

Цих два депутати подали судовий позов проти редакції за викривальні публікації. Ще один позов подав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, який в об'ємному журналістському розслідуванні спростовує одне-єдине речння: "То ж жодних підстав у міського голови Андрія Кульчинського - за підтримки його депутатської більшості - виділяти земельну ділянку новоствореній фірмі не було". Оце речення, він вважає, вплинуло на його гідність і ділову репутацію, що це негативна і недостовірна інформація, яку він просить спростувати. Стаття  вийшла 29 жовтня, а судові позови голова і депутати подали 9 і 13 листопада - майже синхронно. У  такий спосіб вони намагалися зупинити журналістів і залякати до певної міри, щоб ми не продовжували висвітлювати ввесь перебіг того, що відбувається. Бо ми висвітлювали кожен крок влади у цій справі. 

Я хочу звернутися до медіаспільноти і медіаюристів з проханням надати максимальний розголос цій темі і захистити нас до певної міри від неправомірних посягань і безпідставних обвинувачень і міського голови, і депутатів Трускавецької міськради, які перешкоджають нам, намагаються перешкодити нам у здійсненні нашої професійної діяльності. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Агенти Москви на місцевих виборах

Рубрика: Політика

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Настрої львів'ян напередодні місцевих виборів-2020

Рубрика: Політика

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

Бюджети-2021: у межах нових ОТГ і в умовах карантину

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу