12:21 1 вересня 2025 р.
Сьогодні, 1 вересня, керівники правоохоронних структур України і Львівщини дали брифінг щодо затримання підозрюваного у вбивстві Андрія Парубія.
Про це інформує поліція Львівщини, пише DailyLviv.com.
У понеділок, 1 вересня, правоохоронці Львівщини розповіли подробиці у справі вбивства Андрія Парубія. Вони поінформували, що підозрюваний є мешканцем Львова і міг мати причини для вбивства. Чоловік, ймовірно, планував втекти з України.
Брифінг у Львові дали заступник голови Нацполіції, начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов, начальник поліції Львівської області Олександр Шляховський, керівник Львівської обласної прокуратури Микола Мерет та керівник Львівського управління Служби безпеки України Вадим Онищенко.
«Ми вивчаємо мотиви, ми не прибираємо жодної версії. Продовжуємо працювати по всіх напрямках. Слідчо-оперативні групи працюють над окремими версіями. Але можемо сказати, що підозрюваний мав намір на вбивство. Ми не виключаємо, що це російський слід, що це замовлення з боку РФ. Офіс Генпрокурора, СБУ і Нацполіція працюють, щоб здобути офіційні докази, щоб ми могли підтвердити, що ця особа вчинила цей злочин. Наразі йому оголошено про підозру. Говорити про мотиви зможемо після проведення слідчих дій», – сказав заступник голови Нацполіції, начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов.
Керівник Львівської обласної прокуратури Микола Мерет додав, що слідчі дії триватимуть тривалий час. Окрім того, підготовлене клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.
«Ми будемо просити безальтернативний запобіжний захід – тримання під вартою без можливості внесення застави. Найближчим часом це клопотання буде подане до суду», – сказав Микола Мерет.
Підозрюваний зі Львова – місцевий мешканець. Він не мав постійного місця роботи. Правоохоронці не виключають, що підозрюваний мав намір виїхати з України. Але ця інформація перевіряється.
«Він мав певні обставини, за яких вчинив це вбивство. Ми наразі не можемо говорити про мотив, нам треба відпрацювати багато деталей, які для нас важливі», – додав під час брифінгу Андрій Нєбитов.
Наразі, чи мав підозрюваний спільників – невідомо.
«Ми вважаємо, що це був не один місяць підготовки підходу і відходу злочинця з місця злочину. Це готувалось заздалегідь. Ми вважаємо, що можуть бути особи, які інструктувати підозрюваного і сприяли цьому вбивству», – сказав Андрій Нєбитов.
Учасники брифінгу зазначили, що до Нацполіції і до СБУ Андрій Парубій не звертався про надання йому охорони.
Раніше, уночі, Президент України Володимир Зеленський, СБУ повідомили про затримання підозрюваного у вбивстві Андрія Парубія.
Згодом у поліції розповіли подробиці затримання на Хмельниччині підозрюваного у вбивстві Парубія.
Нагадаємо, 30 серпня у Львові застрелили ексголову Верховної Ради Андрія Парубія (відео вбивства).
У Львові оголосили спецоперацію "Сирена". Розшукують вбивцю Андрія Парубія.
Читайте також: Андрія Парубія вбили у Міжнародний день зниклих безвісти (відео вбивства)
Кілер в шоломі «Glovo» кілька днів поспіль приїздив і пильнував під будинком. Нові подробиці вбивства Андрія Парубія.
Стало відомо, що затриманий - 52-річний безробітний львів'янин. Він не працював кур'єром, хоча й був одягнений у відповідний костюм.