Брати-бізнесмени Остап і Юрій Доскічі зі Львова закривають кримінальні провадження проти себе

22:12 25 червня 2024 р.

Фото до новини

Найбільший прибуток Доскічам приносять сфери виробництва кабелів, виробів з міді, пластмаси, будівництво та інші.

Львівські брати-бізнесмени Остап і Юрій Доскічі зі своїми статками могли би спокійно потрапити у рейтинг найбагатших українців за версією ділового видання «Форбс», однак їх там немає, а самі підприємці неохоче публічно розповідають про те, як вони досягли таких значних висот. Про це повідомив АНТИКОР, пише DailyLviv.com.

Це можна зрозуміти, адже що не компанія, заснована родиною Доскічів, то одразу виникає нове кримінальне провадження.

«Улюблені» статті Кримінального кодексу України львівських бізнесменів – це ухилення від сплати податків, легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом, розкрадання державного майна тощо. Як ми раніше зазначали, справи проти їхніх бізнесів «дивно» потрапляють у руки суддям, які були помічені у корупції, незрозумілому походженні коштів і відвертих неправосудних рішень. Так само і правоохоронні органи не поспішають вручати бізнесменам підозри. Жодне з десятків кримінальних проваджень, розпочатих проти бізнесів родини Доскічів, не дійшло до логічного завершення – винні не були засуджені.

Таким чином, за нашими підрахунками, якщо звести всю суму збитків у кримінальних провадженнях, в яких фігурують компанії братів Доскічів і наближені до них підприємства, держава недорахувалася понад мільярда гривень. І це лише те, що ми змогли виявити.

Діяльність братів Доскічів охоплює одразу десятки галузей. Однак найбільший прибуток їм приносять сфери виробництва кабелів, виробів з міді, пластмаси, будівництво та інші.  Для того, щоб продемонструвати лише частину кримінальних схем, які впроваджують компанії Юрія та Остапа Доскічів, необхідно ознайомитися з матеріалами кримінальних проваджень.

Найбільш гучна справа, яка розслідується проти підприємств львівських братів, наразі «заглухла». Однак ще кілька років тому у провадження була величезна перспектива. Ідеться про кримінальне провадження, № 12020000000000709, внесене до ЄРДР 18.07.2020 за фактом заволодіння коштів службовими особами ТзДВ «ГАЛ-КАТ», в особливо великому розмірі, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Хоча встановлена сума збитків у цьому кримінальному провадженні порівняно невелика, однак є два важливих моменти: по-перше, воно стосується схеми розкрадання коштів акціонерного товариства «Укрзалізниця». По-друге, у судових документах щодо проведення процесуальних дій у провадженні прямо зазначалися брати Доскічі та їхня участь у розкраданні майна «УЗ».

Провадження особливо активно розслідувалося у 2020-2021 роках. Джерела «АНТИКОРу» у правоохоронних органах повідомили, що 22 січня 2021 року за місцем знаходження підприємства  «Галицька кабельна компанія», яке належить братам Доскічам, були проведені обшуки, вилучені важливі для розслідування кримінального провадження документи, однак вже у жовтні того ж року Головне слідче управління НПУ за погодженням з офісом Генерального прокурора України ухвалює рішення про закриття провадження. Як заявило наше джерело у правоохоронних органах: «Це сталося саме після того, коли були зібрані неспростовні докази участі братів Доскічів і щонайменше їхніх трьох підприємств у схематозі навколо «УЗ».

Це кримінальне провадження є «демонстративним», адже воно нам показує реальний стан речей: у матеріалах кримінального провадження безапеляційно було вказано, що брати Доскічі — є учасниками злочинної схеми, однак після активних слідчих дій справу закривають.

Але не всі проблеми вдається залагоджувати. Одне з кримінальних проваджень, яке наразі активно розслідується слідчими в особливо важливих справах Державного бюро розслідувань, внесене до ЄРДР під № 42023000000000709 від 28.04.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 185, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 362 КК України, тобто, крадіжка, підроблення документів і несанкціоноване втручання у компʼютерні системи.

Якщо коротко пояснити, у чому саме підозрюються підприємства братів Доскічів і ще десятки компаній — це масовий багатокроковий схематоз. У провадженні була крадіжка податкових лімітів, фіктивні угоди та виведення коштів, які були сплачені за державними контрактами. Збиток на сьогоднішній день достеменно невідомий, однак він становить не менше 300 мільйонів гривень, що є рекордом для проваджень, в яких фігурують львівські бізнесмени Остап і Юрій Доскічі.

Це кримінальне провадження наразі є активним, останні слідчі дії у нього проводилися на початку червня цього року, однак і тут ДБР отримує «палиці в колеса». Найбільш «гуманний» український суд - Печерський районний суд столиці - не задовільнив клопотання слідчих про проведення обшуків у підприємствах, які причетні до махінацій.

Читайте також: Суд зобов'язав НАБУ внести до ЄРДР відомості про дорогу Козицького

Доскічі схематозять не лише своїми руками. Раніше ми розповідали про те, що, ймовірно, брати, використовуючи підставних осіб, відкрили компанію «Укр-Мідь», яка проіснувала всього 2 роки та 3 місяці, однак за цей час встигла стати фігурантом кримінального провадження, внесеного до ЄРДР під № 42018100000000908 від 28.09.2020 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України (ухилення від сплати податків і легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом). Підприємство різко стало банкрутом, залишивши за собою борг перед податковою у розмірі 117 мільйонів гривень і кримінальне провадження. Щодо криміналу виникла цікава ситуація: враховуючи те, що у схемі, за даними слідства, брали участь понад сто компаній, підрахувати збитки не вдалося (або не захотіли). Однак, як нам заявили джерела у слідстві, мова йде про сотні мільйонів, а можливо і мільярд гривень, однак наразі встановити істину у провадженні не вдасться, адже слідчі «не встигли» його розслідувати, справа була закрита за строками давності.

Окрім відвертих кримінальних схем, в яких беруть участь компанії, які своєю чергою належать братам Доскічам, ми також звернули увагу на постійні проблеми з податковою у цих же підприємств. Більшість бізнесів львівських олігархів мають проблеми зі сплатою податків, що підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями. Їхній масив дивує — йдеться про сотні постанов ДПС про стягнення несплачених податків з компаній Доскічів.

10 січня 2023 року ДПС Львівської області провели перевірку компанії «Укр-Полімер». Під час перевірки було встановлено, що підприємство Доскічів ухилялося від сплати податків під час митного оформлення товарів і як наслідок було ухвалене податкове повідомлення-рішення від 13.02.2023 № 2732/13-01-04-07/37986336 про донарахування податкового зобов`язання 291 650 грн та застосування 145 825 грн штрафних санкцій.

Ще однією схемою ухилення від сплати податків, якими користуються компанії Доскічів, є так звані «каруселі». З метою зменшення прибутку власних підприємств, вони укладають між ними вигадані угоди. Таким чином компанії отримують менше податкове навантаження.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів