Бійці добробатів вимагають законного статусу учасників бойових дій

17:24 12 жовтня 2017 р.

  • 0
  • 1203

Олена Живко
Фото: Сторінка у Фейсбуці

У Києві презентували проект закону «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус». Над цим документом працювали представники добробатів, громадські активісти, а також нардеп-мажоритарник Юрій Левченко, який подав і зареєстрував цей документ у парламенті.

Законопроект покликаний визнати бійців, які брали участь в АТО, учасниками бойових дій на державному рівні і надати їм належний статус і соціальні гарантії. На початку презентації одна з розробників проекту закону, керівник ГО «Об’єднання добровольців» Олена Живко зачитала звернення від бійців добробатів до владоможців. «Навесні 2014–го, коли російські війська під прикриттям сепаратиських угруповань розпочали окупацію східних областей України, ми, патріоти України, представники добровольчих підрозділів та формувань, першими вступили у бій з ворогом. У цей час ми стали опорою та підтримкою Збройних сил України. Бійці добробатів без належної зброї та обмундирування, керовані лише «голим» патріотизмом та любов’ю до України, зуміли перешкодити намірам окупанта. Однак сьогодні, на 4-ому році війни, влада України досі не визнала нас, воїнів, які зіграли ключову роль у збереженні української державності, учасниками Антитерористичної операції на сході України – учасниками бойових дій. Бійці добробатів не отримують жодних соціальних пільг від держави. Однак найголовніше – воїни позбавлені законного визнання на рівні держави», - йдеться у зверненні.

«Усі законопроекти, які були зареєстровані і закони, які приймалися в цьому напрямку, «де-факто» нічого не змінювали. Не було прирівняно добровольців у соціально-економічному забезпеченні до військових ЗСУ, МВС, Нацгвардії. На жаль, ці люди залишилися «за дужками», хоча перші пішли на фронт захищати Україну. Тому ми сьогодні зареєстрували цей законопроект під номером 7190. Ми закликаємо, щоб у найкоротші терміни комітети його підготували до першого читання. Ми закликаємо Андрія Парубія, щоб він терміново вніс цей законопроект до порядку денного. Ми будемо закликати українців, щоб прийшли під Верховну Раду, щоб Верховна Рада прийняла його в першому читанні і в цілому», - каже Юрій Левченко

Під час презентації законопроекту про визнання добровольців голова «Всесвітнього руху патріотів» Ірена вон Бург зазначила, що керована нею організація в 70 країнах світу вже вчетверте проводить акції «Стоп Путін – стоп війна в Україні». Українська діаспора під час цих акцій ставить за мету привернути увагу світової громадськості до кремлівської агресії в Україні. Однак зараз в українців за кордоном можуть з’явитися нові вимоги, адресовані вже до української влади. Представниця української діаспори закликала депутатів Верховної Ради невідкладно проголосувати за проект закону «Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус» і в такий спосіб продемонструвати всьому світу, що в Україні шанують своїх героїв.

Про це учасники презентації законопроекту сьогодні повідомили "Щоденному Львову". 

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

20:00 24 червня 2018 р.

Загиблий у Львові ром заробляв збиранням металу, – правозахисник

Загиблого у Львові рома звали Давид Пап, і він мешкав у рідному селі Баркасово в Мукачевському районі Закарпаття. Давид закінчив школу у селі та регулярно їздив на заробітки до великих українських міст. Останній раз поїхав у Львів, де заробляв збиранням металу.

Рубрика: Закон

  • 0
  • 1053

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Книга "Страсті Христові" про художника Василя Курилика

Рубрика: Культура

Кого підтримає Кремль на виборах-2019

Рубрика: Політика

«Міс Львів-2018» : 14 конкурсанток-фіналісток

Рубрика: Культура

Як смітник стає полігоном: співпраця ОМС і приватного інвестора

Рубрика: Економіка

Бухгалтерська правда-6-2018: імпорт товару і послуги

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу