Апеляційний господарський суд підтвердив вердикт щодо приватизації частини газопроводу на Львівщині

10:18 22 жовтня 2015 р.


Фото: qclub.org.ua

Передачу в 2003 році у власність ВАТ «Іскра» частини газової труби високого тиску ГРС «Винники» – ВО «Іскра» визнано незаконною.

«Київським апеляційним господарським судом підтверджено обгрунтованість доводів прокуратури Львівської області щодо незаконної приватизації частини газопроводу «Винники» – ВО «Іскра». Зокрема, постановою Київського апеляційного господарського суду від 20 жовтня поточного року залишено без змін рішення господарського суду Києва, яким задоволено позовну заяву прокуратури Львівської області до Фонду державного майна України», – повідомили сьогодні, 22 жовтня, «Щоденному Львову» в прес-службі прокуратури Львівської області, де також поінформували:

«Нагадаємо, що вказаний позов прокуратурою Львівської області пред’явлено до Фонду державного майна України про визнання нечинною документацію щодо приватизації частини газопроводу високого тиску ГРС «Винники» – ВО «Іскра». Підставою для цього стали результати моніторингу судових рішень, постановлених судами апеляційної інстанції, які стосуються майнових спорів по Львівській області.

Як наслідок, прокуратурою області на початку 2015 року було виявлено факт незаконної приватизації частини трубопроводу газотранспортної системи України. Йшлося про передачу в 2003 році у власність ВАТ «Іскра» частини газової труби високого тиску ГРС «Винники» – ВО «Іскра».

З огляду на це, прокуратурою детально вивчено законність приватизації майна державного підприємства «Львівський електроламповий завод ВО «Іскра», в результаті чого встановлено факт протиправного включення у статутний фонд ВАТ «Іскра» майже дев’яти кілометрів зазначеного газопроводу. У зв’язку з цим, прокуратурою Львівської області до господарського суду Києва заявлено позов про визнання незаконною приватизацію цього об’єкта та закріплення права власності на нього за державою.

Київським апеляційним господарським судом залишено без змін рішення суду І інстанції, тобто підтверджено неправомірність приватизації вказаного об’єкта інфраструктури.

Газопровід ГРС «Винники» – ВО «Іскра» збудовано в 1979 році державним, на той час, підприємством Львівський електроламповий завод ВО «Іскра» за кошти державного бюджету та прийнятий в експлуатацію державною приймальною комісією 15 грудня 1979 року. Згідно чинного законодавства України, не допускається приватизація трубопровідного транспорту та об’єктів інженерної інфраструктури міст – мережі, споруди, обладнання, які пов’язані з виробництвом і постачанням споживачам води, газу, тепла, відведенням і очищенням сті¬чних вод».

dailylviv.com

До теми

12:35 23 вересня 2020 р.

Керівництво заводу на Львівщині крало метал десятками тонн

На Львівщині Служба безпеки України викрила керівництво ПрАТ «Львівський локомотиворемонтний завод», який входить до структури Укрзалізниці, на заволодінні майном підприємства.

Рубрика: Закон

22:55 22 вересня 2020 р.

За крадіжку автомобіля садитимуть у в'язницю: Президент підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» № 875-IX, який Верховна Рада ухвалила третього вересня 2020 року.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу