5 років ув’язнення за те, що забезпечував ухилянтам отримання у Львівській ОВА дозволів на виїзд через систему Шлях

17:08 29 вересня 2023 р.

Фото до новини

Львівський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції і призначив 5 років ув’язнення Михайлу Міхняку, який надсилав копії паспортів двох чоловіків в.о.голови Львівської обласної ради Юрію Холоду і просив додати їх у список на виїзд через «Шлях».

Про це повідомив NGL.media, пише Dailylviv.com.

Львівський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції і призначив 5 років ув’язнення керівнику громадської організації «Корпус сприяння армії» і екс-депутату Рудківської міськради Михайлу Міхняку, який організував виїзд за кордон понад 20 чоловіків призовного віку.

Раніше NGL.media детально розповідали про історію Михайла Міхняка, який забезпечував ухилянтам отримання у Львівській ОВА дозволів на виїзд через систему «Шлях». Викрити цю схему допоміг мешканець села Сприня Самбірського району, який розповів поліції, що Міхняк брав по 1000 доларів з особи за такі послуги.

У червні Самбірський міськрайонний суд визнав Михайла Міхняка винним у незаконному переправленні чоловіків за кордон, ухиленні від призову та підкупі службової особи і призначив йому три роки іспитового терміну, замінивши таким чином реальне покарання умовним терміном.

Втім, прокуратура оскаржила цей вирок, вважаючи його надто м’яким. В апеляційній скарзі прокурор заявив, що суд безпідставно пом’якшив покарання, попри систематичність і тяжкість злочинів Міхняка: «При призначенні покарання за сукупністю злочинів, огляду на кількість вчинених ним злочинів, їх тяжкості, слід застосувати принцип повного складання покарань, призначених за окремі злочини».

Колегія суддів Львівського апеляційного суду погодилась з аргументами прокурора про те, що Міхняк заслуговує суворішого покарання.

«Судом першої інстанції не враховано наслідків, до яких призвело вчинення злочинів, які полягають в тому, що 24 особи, за сприяння обвинуваченого, незаконно перетнули державний кордон України під час воєнного стану та в подальшому на територію України не повернулися», – вказано у вироку Львівського апеляційного суду.

Згідно з новим вироком Михайло Міхняк отримав 5 років ув’язнення та 68 тис. грн штрафу, а також трирічну заборону обіймати керівні посади у будь-яких громадських організаціях. Цей вирок Львівського апеляційного суду відразу набрав законної сили, проте Міхняк має право подати касаційну скаргу впродовж трьох місяців.

Нагадаємо, що існують вагомі підстави вважати, що до діяльності Михайла Міхняка причетний теперішній виконувач обов’язків голови Львівської обласної ради Юрій Холод. Раніше NGL.media публікувало скріншоти приватної переписки Міхняка з Холодом, який надсилав йому копії паспортів двох чоловіків і просив додати їх у список на виїзд через «Шлях».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів