35% суддів першої інстанції Львівщини є недоброчесними, – «Чесно»

15:04 29 січня 2020 р.

71 суддя Львівської області не відповідає критеріям доброчесності. Більшість з них не дотрималися принципу прозорості статків. Загалом було проаналізовано 207 суддів першої інстанції області.

Ці дані оприлюднили координатори кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд» під час пресконференції у Львівському пресклубі на тему: «Аналіз доброчесності суддів першої інстанції Львівської області».

-Те, що ми не знайшли матеріалів на більшу частину суддів не означає, що вони є доброчесними. Це ті оцінки, які знайдені аналітиками, повідомлені громадянами, те, що присутнє в офіційних джерелах. Цифри можуть змінюватися. Нові скандали зі суддями виникають майже весь час, – зазначив директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко.

Людмила Слива, координатор кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!”, назвала критерії, за якими відбувалася перевірка суддів та кількість порушників:

"Перший критерій. Прозорість статків. 55 суддів порушили цей критерій. Сюди входять невідповідності між деклараціями, недекларування доходів родичів тощо. Другий. Причетність до порушення прав людини. Цей пункт порушили 14 суддів першої інстанції у Львівській області. Наприклад, суддя Дрогобицького суду забороняв слухачу вести фото- та відеотрансляцію відкритого судового процесу. Третій. Причетність до ухвалення сумнівних рішень порушили дев'ять суддів. Сюди належать політично вмотивовані рішення. Наприклад, обмеження проведення мирних зібрань на підтримку Євроінтеграції в листопаді 2013 року. Цього порушення припустилися судді Гулкевич Ірена, Крутько Олена, Кедик Марія. Четвертий. Порушення правил професійної етики. Воно зафіксовано в шести суддів. Індикатором порушення цього пункту є неналежна поведінка судді як в судовому залі, так і позасудова поведінка, порушення норм професійної етики. Пятий. Причетність до корупції та кримінальних правопорушень. Суддя Турківського районного суду Кріль Лука порушив цей критерій. Справу розглядають уже у Вищому антикорупційному суді".

-На сайті руху “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” вже є майже 3,5 тисячі профайлів. У профайлах можна знайти місце роботи судді, посаду, декларації.Тут позначені відповідним знаком судді, які порушили критерії доброчесності. Ми завжди залишаємо можливість для відповіді. Суддя може пояснити свої дії, – розповідає Поліна Сидорчук, контент менеджер кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!”.

Кампанія дає можливість суддям відповісти не лише після того, коли оприлюднює інформацію, але й заздалегідь. П'ять суддів Львівщини відреагували на можливість відповіді. Щодо одного з цих суддів рух “Чесно” змінив оцінку і не оголошував його недоброчесним.

-Деякі судді навіть надсилали документи на об’єкти нерухомості. Ми їх не оприлюднюємо, адже там зазначено персональні дані. Негативної реакції ми не побачили, були спроби йти на конструктивний діалог. Найбільше скарг на суддів надходять із Харківської та Херсонської областей, – розповідає Людмила Слива.
   
Цю інформацію, як повідомили учасники пресконференції, «Чесно» передасть Вищій кваліфікованій комісії суддів та Громадській раді доброчесності для використання під час кваліфікаційного оцінювання суддів Львівської області.

Тетяна БайбакВідео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

21:16 28 вересня 2020 р.

На Львівщині митники незаконно ввозили вантажівки іноземного виробництва

Служба безпеки України викрила посадовців одного із митних постів Львівської області, які причетні до схеми незаконного ввезення автомобілів іноземного виробництва на територію нашої країни.

Рубрика: Закон

13:40 28 вересня 2020 р.

На Львівщині з жінок зривають ланцюжки

27 вересня близько 9.45 у Трускавецьке відділення поліції надійшло повідомлення від 40-річної мешканки міста Дрогобич про те, що на вулиці Воробкевича у Трускавці на неї ззаду напав невідомий чоловік, зірвав з шиї золотий ланцюжок з кулоном, після чого втік.

Рубрика: Закон

11:10 28 вересня 2020 р.

На Львівщині розслідують підробку відомих напоїв у промислових масштабах

Викрито злочинну схему незаконного виготовлення та реалізації контрафактної продукції з використанням знаку для товарів і послуг відомого іноземного виробника (ч.3 ст.229 КК України).

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу