35% суддів першої інстанції Львівщини є недоброчесними, – «Чесно»

15:04 29 січня 2020 р.

71 суддя Львівської області не відповідає критеріям доброчесності. Більшість з них не дотрималися принципу прозорості статків. Загалом було проаналізовано 207 суддів першої інстанції області.

Ці дані оприлюднили координатори кампанії «ЧЕСНО. Фільтруй суд» під час пресконференції у Львівському пресклубі на тему: «Аналіз доброчесності суддів першої інстанції Львівської області».

-Те, що ми не знайшли матеріалів на більшу частину суддів не означає, що вони є доброчесними. Це ті оцінки, які знайдені аналітиками, повідомлені громадянами, те, що присутнє в офіційних джерелах. Цифри можуть змінюватися. Нові скандали зі суддями виникають майже весь час, – зазначив директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко.

Людмила Слива, координатор кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!”, назвала критерії, за якими відбувалася перевірка суддів та кількість порушників:

"Перший критерій. Прозорість статків. 55 суддів порушили цей критерій. Сюди входять невідповідності між деклараціями, недекларування доходів родичів тощо. Другий. Причетність до порушення прав людини. Цей пункт порушили 14 суддів першої інстанції у Львівській області. Наприклад, суддя Дрогобицького суду забороняв слухачу вести фото- та відеотрансляцію відкритого судового процесу. Третій. Причетність до ухвалення сумнівних рішень порушили дев'ять суддів. Сюди належать політично вмотивовані рішення. Наприклад, обмеження проведення мирних зібрань на підтримку Євроінтеграції в листопаді 2013 року. Цього порушення припустилися судді Гулкевич Ірена, Крутько Олена, Кедик Марія. Четвертий. Порушення правил професійної етики. Воно зафіксовано в шести суддів. Індикатором порушення цього пункту є неналежна поведінка судді як в судовому залі, так і позасудова поведінка, порушення норм професійної етики. Пятий. Причетність до корупції та кримінальних правопорушень. Суддя Турківського районного суду Кріль Лука порушив цей критерій. Справу розглядають уже у Вищому антикорупційному суді".

-На сайті руху “ЧЕСНО. Фільтруй суд!” вже є майже 3,5 тисячі профайлів. У профайлах можна знайти місце роботи судді, посаду, декларації.Тут позначені відповідним знаком судді, які порушили критерії доброчесності. Ми завжди залишаємо можливість для відповіді. Суддя може пояснити свої дії, – розповідає Поліна Сидорчук, контент менеджер кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!”.

Кампанія дає можливість суддям відповісти не лише після того, коли оприлюднює інформацію, але й заздалегідь. П'ять суддів Львівщини відреагували на можливість відповіді. Щодо одного з цих суддів рух “Чесно” змінив оцінку і не оголошував його недоброчесним.

-Деякі судді навіть надсилали документи на об’єкти нерухомості. Ми їх не оприлюднюємо, адже там зазначено персональні дані. Негативної реакції ми не побачили, були спроби йти на конструктивний діалог. Найбільше скарг на суддів надходять із Харківської та Херсонської областей, – розповідає Людмила Слива.
   
Цю інформацію, як повідомили учасники пресконференції, «Чесно» передасть Вищій кваліфікованій комісії суддів та Громадській раді доброчесності для використання під час кваліфікаційного оцінювання суддів Львівської області.

Тетяна БайбакВідео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

17:32 21 жовтня 2021 р.

Ювелірні вироби зі США пересилали як продукти харчування

У підрозділ митного оформлення «Львів-поштовий» на адресу приватної особи надійшла посилка зі США, в якій, згідно з декларацією, містились спортивний костюм та продукти харчування. Однак під час огляду поштового відправлення митники виявили ювелірні вироби: золоті сережки, підвіску та каблучку.

Рубрика: Кримінал

12:49 19 жовтня 2021 р.

На об'їзній дорозі Яворова - ДТП: двоє травмованих

19 жовтня о 11:07 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення, що в м. Яворів на вул. Завадівська, на об'їзній дорозі відбулось зіткнення двох автомобілів: "MAN" та " Vоlvo V50".

Рубрика: Кримінал

22:49 18 жовтня 2021 р.

Віз 10 іммігрантів-нелегалів і втікав від поліції: у Польщі заарештували громадянина України

Поміщений під варту 27-річний водій мікроавтобуса Mazda одержав в Ольштині обвинувачення за допомогу іммігрантам нелегально перетнути кордон і відмову зупинитися для придорожної перевірки.

Рубрика: Кримінал

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу