163 львів’ян дезінформували в 2016 році в зверненнях за призначенням державних допомог

11:05 18 червня 2016 р.


Фото: зі сторінки «Шахраї роботодавці» в інтернет-мережі

Упродовж першого кварталу 2016 року виявили 163 випадки подання громадянами недостовірної інформації, внаслідок чого вони отримали допомоги на суму 1409,3 тисячі гривень, з яких станом на 1 квітня 2016 року повернуто 63,1 тисячі гривень.

«Мешканців застерігають не подавати недостовірну інформацію при зверненні за отриманням державних допомог», – повідомили в прес-службі міськради, де також поінформували:

«Упродовж 2015 року управління соціального захисту виявило 327 випадків подання недостовірної інформації мешканцями Львова, що звернулися за призначенням допомог. Через подання недостовірної інформації, зайві кошти виплатили у сумі 659,3 тисячі гривень, з яких станом на 1 січня 2016 року – повернуто 374,4 тисячі гривень. Відтак, мешканців міста застерігають, щоб відповідально декларували усі доходи та своєчасно повідомляли про зміни, що можуть вплинути на призначення допомоги, з метою уникнення повернення нарахованих коштів та уникнення судових процесів. Упродовж першого кварталу 2016 року виявили 163 випадки подання громадянами недостовірної інформації, внаслідок чого вони отримали допомоги на суму 1409,3 тисячі гривень, з яких станом на 1 квітня 2016 року повернуто 63,1 тисячі гривень. Окрім того, працівники відділів соціального захисту та відділу правової роботи управління систематично вживаються заходи щодо повернення надміру виплачених коштів державних допомог, в тому числі, проводиться претензійно-позовна робота, що полягає у встановленні строків для добровільного повернення коштів громадянами, а у разі неповернення ними одержаних коштів вирішується питання про стягнення переплат у судовому порядку. 

Упродовж 2015 року та першого кварталу 2016 року відділом правової роботи управління подано до судових органів 59 позовних заяв про стягнення коштів, надміру виплачених за призначеними допомогами (субсидіями) на загальну суму 592,3 тисячі гривень. За результатами розгляду позовних заяв судами прийнято рішення у 36 справах про стягнення переплачених коштів на суму 270,1 тисячі гривень. 

Держава гарантує громадянам право на одержання через органи соціального захисту ряду пільг, допомог та компенсаційних виплат: субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, допомоги при народженні дитини, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомоги внутрішньо переміщеним особам, тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів тощо. Начальник управління соціального захисту Наталія Демкович розповів:

«Оскільки розмір певних видів допомог залежить від матеріального стану мешканця, що звертається за її призначенням, тому вони зобов’язані згідно законодавства задекларувати достовірну інформацію про свої доходи та майновий стан. Однак, як показує практика, часто громадяни ігнорують такий обов’язок та подають неповну та недостовірну інформацію, що впливає на їхнє право на призначення допомоги від держави.

Зокрема, заявник при поданні заяви для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям подає свої доходи за попередні 6 місяців, а орган соціального захисту зобов’язаний прийняти рішення про призначення допомоги впродовж 10 календарних днів. Однак перевірити достовірність поданої інформації про доходи у органах державної фіскальної служби можливо лише поквартально».

Окрім того, управління соціального захисту не завжди має можливість отримати повну та достовірну інформацію про майновий стан заявників, оскільки Державний реєстр речових прав на нерухоме майно не містить інформації про право власності на нерухоме майно громадян станом до створення Реєстру (до 1 січня 2013 року), якщо громадянами не проводились будь-які операції з цією власністю з 1 січня 2013 року. Таким чином, територіальні органи соціального захисту не мають можливості провести перевірку достовірності інформації, поданої громадянами, у строки, встановлені законодавством для прийняття рішення про призначення допомоги (10 календарних днів).

Враховуючи соціально-економічну ситуацію в країні, значне зростання кількості отримувачів соціальних допомог, управління соціального захисту міста Львова звертає увагу громадян на необхідність дотримання ними законодавства при зверненні за допомогою від держави».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу