Жертв Голодомору вшанували львів’яни зі східних і центральних областей України, які пережили його

19:00 22 листопада 2014 р.


Фото: vgolos.com.ua

Трохи більше ста львів’ян, котрі вижили в часи Голодомору й дожили до наших днів, зібралися у Музеї історії релігії, щоб спільно пом`янути рідних і близьких та всіх українців, які загинули від голоду у 1932-33 роках. Усі вони – жителі східних і центральних областей України.

«Трохи більше ста львів’ян, котрі вижили в часи Голодомору і дожили до наших днів, зібралися у Музеї історії релігії, щоб спільно пом`янути рідних і близьких та всіх українців, які загинули від голоду у 1932-33 роках. Усі вони – жителі східних і центральних областей, адже Західна Україна в ті часи була у складі Польщі і уникла страшної долі, але як могла допомагала братам за Збручем», – розповів кореспонденту агенції «Укрінформ» директор Львівського міського територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів Віталій Брославський.

Свідки української трагедії розповіли про пережите, яке назавжди закарбувалося у пам’яті. Зокрема, Тетяна Мокра з Київщини тоді була трирічною дитиною, проте пам`ятає, як віддавала їй останню скоринку хліба опухла від голоду бабуся, к одного вечора не повернулася додому мати, як жебракувала у селі, їла лободу та паслін, а потім потрапила до колгоспного дитсадочка.

Ввечері дітей забирали батьки, а вона вилазила з вікна й бігла додому поглянути, чи не повернулася мама Зараз жінка очолює місцеву Спілку жертв Голодомору.

Доповнює сумні сторінки спогадів і хмельничанка Галина Кратасюк. «Зима була суворою, морози – до 40 градусів, люди вмирали, але сил ховати їх у селян не було. Тільки влітку мішки з тілами тягли на цвинтар, де рили братські могили», – розповідає жінка. 

Свідки Голодомору разом запалили свічки пам’яті та вшанували загиблих молитвою. Місцева влада виділила кожному львів`янину, який пережив Голодомор, грошову допомогу.

Про це повідомляється сьогодні, 22 листопада, на сайті агенції «Укрінформ».

dailylviv.com

До теми

19:25 13 квітня 2021 р.

Депутати затвердили 70 дат пам'ятного календаря Львівщини, з яких 14 вже минули

Перелік пам’ятних історичних дат і ювілеїв визначних особистостей у 2021 році, який затвердила 13 квітня Львівська обласна рада. Цікаво, що про Геца,Труша, Мартовича, Онишкевича, Леонтовича, Федака, яких треба було згадати вже раніше, на сайті Львівської обласної ради немає жодного згадування.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу