Завтра львів'янам нагадають про встановлення Української влади

18:55 31 жовтня 2013 р.


Фото: lvivexpres.com

Старшокласники відтворять у столиці ЗУНР частину подій Листопадового Чину.

Про це повідомляє сьогодні, 31 жовтня, прес-служба міської ради. За її інформацією, у п’ятницю, 1 листопада о 10.00 біля штабу українського повстання, який був розташований 1918 року по вулиці Театральній, 22 у Львові, розпочнеться «Учнівське відтворення Листопадового Чину».

Під час нбого старшокласники-активісти Учнівського братства, одягнені в стрілецьку уніформу, зі зброєю часів Першої світової війни, відтворять частину подій 1 листопада 1918 року. Зокрема вони роздадуть перехожим копії відозв 1918 року про встановлення у Львові Української влади. Після цього роззброять «австрійців» і піднімуть українські прапори на тих будовах Львова, які найбільше пов’язані зі створенням Західноукраїнської Народної Республіки.

Своєю чергою, ветерани національно-визвольної боротьби проведуть для молоді «Урок державотворення», під час якого розкажуть про спадкоємність поколінь та згадають,  як у їх гімназійні та повстанські роки відзначали 1 листопада. Зокрема, про легендарного сотника Української Галицької Армії Гриця Голинського, який брав участь у боях УГА за Львів, розповість його небіж - сотенний УПА, почесний громадянин Львова Мирослав Симчич.

Як повідомляв «ЩЛ», Львів відзначить 95-ту річницю утворення ЗУНР урочистою ходою, тому відбуватиметься ситуативне перекриття руху за таким її маршрутом: вулиця Університетська – Озаркевича – Ярослава Мудрого – Шевченка – Меморіал Українським січовим стрільцям на Янівському кладовищі.

dailylviv.com

До теми

14:21 15 жовтня 2021 р.

Енкаведисти добивали повстанців прикладами гвинтівок чи автоматів: перепоховання на Львівщині

15 жовтня у селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району, перепоховали віднайдені рештки 16-ти воїнів Української повстанської армії.

Рубрика: Історія

13:29 15 жовтня 2021 р.

Повернувся з Галичини в Росію переконаним націоналістом: зізнання Гната Хоткевича під тортурами НКВД

Дослідники опублікували в мережі документи зі справи розстріляного митця Гната Хоткевича. Його засудили у 1938 році за сфабрикованим звинуваченням.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу