Завтра у Львові пікет міськради – через пам’ятку

17:58 15 січня 2014 р.

Фото до новини


Фото: Роман Балук

Під час нього планують оголосити прізвища чиновників і депутатів, причетних до знесення однієї з будівель Народної лічниці імені Митрополита Андрея Шептицького і забудови в охоронній зоні ЮНЕСКО.

Активісти Львівського Євромайдану повідомляють у середу на його сторінці в мережі «Facebook»:

«16 січня о 10.00 львів'яни пікетуватимуть міськраду, вимагаючи припинити руйнування історичних пам'яток на Озаркевича, 4. Компанію нардепа-регіонала Зубика необхідно зупинити!

Мешканці вулиць Озаркевича та Шептицьких обіцяють принести стовп ганьби, на якому розмістять прізвища представників влади, причетних до руйнування цієї нововиявленої пам’ятки. Основна вимога – зупинити руйнування нововиявленорї пам’ятки – 200-річної лічниці Андрея Шептицького, яке розпочала компанія-забудовник ТОВ «Розвиток нерухомості» 10 січня цього року. А також – унеможливити будівництво на її місці житлово-офісного центру.

Планується оголосити під час пікету прізвища чиновників і депутатів, причетних до прийняття рішень, якими надано відповідні дозволи та погодження на проектування і забудову на цій ділянці нової багатоповерхової будівлі зі знесенням старої забудови».

Окрім того, Молодіжний рух «Львівський Євромайдан» опублікував на тій же сторінці заяву:

«Львівський #Євромайдан вимагає припинити руйнування старого Львова

Поки увага суспільства прикута до політичного протистояння та акцій протесту в столиці, провладні бізнесмени та чиновники без згоди громади руйнують історичні пам’ятки у серці нашого міста. 

Так, компанія «Розвиток нерухомості», зв’язок якої з нардепом-регіоналом Володимиром Зубиком був доведений журналістськими розслідуваннями, зруйнувала один із будинків комплексу лічниці Шептицького на вулиці Озаркевича, 4. Забудовник не лише порушив власні зобов’язання та проігнорував офіційну заборону руйнувати історичні пам’ятки, але й захопив двір будинку на вул. Шептицьких, 10.

Закликаємо міського голову, депутатів міської ради та Українську греко-католицьку церкву негайно виправити наслідки помилкового рішення про виділення земельної ділянки й надання дозволу на будівництво на Озаркевича, 4 компанії «Розвиток нерухомості». Вимагаємо провести публічні переговори з забудовником у форматі круглого столу, учасниками якого, окрім міського голови, депутатів міської ради, представників УГКЦ та «Розвитку нерухомості», повинні бути громадські діячі та Українське товариство охорони пам’яток історії та культури. 

Якщо будівництво неможливо зупинити у законний спосіб, воно повинне проводитись під суворим контролем громади та обраної нею міської влади. Компанія «Розвиток нерухомості» має припинити руйнування старовинних будинків і відновити те, що вже зруйновано, а також звільнити двір на Шептицьких, 10. Нагадуємо, що церква і міська влада несуть відповідальність за збереження історичного комплексу будівель шпиталю Шептицького на ввіреній їм львівській землі.

У разі, якщо руйнування пам’яток на Святоюрській горі не припиниться, Євромайдан Львів готовий вдатися до масових акцій протесту та блокування будівництва. 

Ми не дозволимо руйнувати наше місто! 

Молодіжний рух «Львівський Євромайдан».

Як інформував «ЩЛ», у Львові знищили пам’ятку архітектуризнесли одну з будівель «Народної лічниці» імені Андрея Шептицького, розташовану в охоронній зоні ЮНЕСКО, відтак обласний осередок Українського товариства охорони пам'яток історії та культури закликав пікетувати руйнування пам'ятки архітектури Львові, після чого пікетувальники знесли паркан руйнівника пам'ятки й цілодобово чергують біля неї, тож конфлікт довкола забудови триває, Львівський Євромайдан попереджає про намір доруйнувати пам’ятку.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини