Як у Карпатах українці на смерть воювали між собою. Одні за Україну, інші за рускій мір
16:43 29 квітня 2025 р.
У полку, який воював на боці російської імператорської армії, не було жодного етнічного росіянина.
Про це розповів відомий львівський історик, голова археологічної комісії у Науковому товаристві імені Шевченка у Європі Микола Бандрівський, пише DailyLviv.com.
На горі Маківка у 1915 році українці-католики воювали проти українців-православних.
"На світлині ви бачите погони українців, які воювали на горі Маківка в Карпатах за росію і царя-батюшку, які знайдено під час розкопок на Маківці (ці світлини сьогодні опублікувало Радіо Свобода)", - зазначає історик.
За його словами, на Маківці у тому вже далекому 1915 році українці-католики воювали проти українців-православних. Перші - за цісаря і за Україну (Січові Стрільці), другі - за "рускій мір" та "єдіную и нєдєлімую" (російська імператорська армія).
"Мусимо пам'ятати, що Січові Стрільці на горі Маківка билися зі солдатами й офіцерами 309-го Овруцького полку, який як і вся 78-ма дивізія, до якої він входив, був укомплектований виключно... українцями з Волинської і Київської губерній. Бо цей військовий підрозділ російської армії (78-ма дивізія включно з Овруцьким полком) були так званої "другої черги" і укомплектовувалися солдатами зі запасу саме з теренів Київщини та Волині",- пояснив Микола Бандрівський.
І додав, що після боїв з українськими січовиками на Маківці з 2490 бійців Овруцького полку, в строю залишилося лише близько 600 осіб. Причому, і вбиті, і поранені і ті, хто тоді залишився, були українцями. Усі. Жодного етнічного росіянина.
"Не робитиму після цього ніяких висновків і жодних паралелей до сучасності, хоча такі напрошуються", - підсумував історик.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook