В’ячеславу Чорноволу могло бути 88 років

12:52 22 грудня 2025 р.

У середу, 24 грудня, виповнюється 88 років від дня народження В’ячеслава Чорновола – видатного українського політичного діяча, дисидента, публіциста.

Про це повідомила пресслужба Львівської обласної військової адміністрації, пише DailyLviv.com. З цієї нагоди о 10:00 розпочнеться захід вшанування пам'яті одного з лідерів національно-демократичного руху з покладання квітів до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу (вул. Винниченка 14-16, у парку «На Валах»).

У заході візьмуть участь представники обласної та місцевої влади, а також громадських організацій. Учасники покладуть квіти, виголосять промови, після чого у виконанні хору прозвучать Державний Гімн України та духовний гімн «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» та пісня «Не пора, не пора».

Історична довідка:

В’ячеслав Чорновіл народився 24 грудня 1937 року в селі Єрки на Черкащині. Український громадсько-політичний діяч, публіцист, журналіст, один із провідних дисидентів радянського періоду та лідер національно-демократичного руху кінця ХХ століття.

У 1960–1970-х роках Чорновіл активно виступав на захист прав людини, української мови й культури, за що неодноразово зазнавав переслідувань з боку радянської влади. Загалом він провів у таборах і на засланні приблизно 17 років. Його публіцистичні праці, зокрема «Лихо з розуму», стали важливими документами руху опору радянській системі.

У період перебудови В’ячеслав Чорновіл став одним із засновників Народного руху України, який відіграв ключову роль у здобутті незалежності України в 1991 році. Після проголошення незалежності він був народним депутатом України кількох скликань, активно працював над утвердженням демократичних засад держави.

В’ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року за трагічних обставин. Його постать залишається символом боротьби за свободу, демократію та незалежність України.

DailyLviv.com

На Дніпропетровщині під ударом були 5 районів

В Одесі повітряну тривогу оголошували вночі шість разів

Крилаті ракети в напрямку Львова - Садовий

Ракетна атака по Україні. Куди летять на захід (доповнюється)

Повітряна тривога оголошена в усіх семи районах Львівщини. Ракети

Російські літаки запустили крилаті ракети по Україні

Повітряну тривогу на Стрийщині припинили

Громадянам Польщі рекомендують покинути Росію

Заховав на кордоні 10 iPhone останньої моделі

Повітряна тривога оголошена у Стрийському районі Львівщини

Зліт стратегічних літаків Росії фіксують спостерігачі

В Україні створена ескадрилья F-16, до якої входять українські, американські та нідерландські пілоти

За п'ять днів Україна досягла найбільших успіхів на полі бою за останні 2,5 роки - AFP

Стало відомо, хто і з якої зброї влучив у Shahed в небі над Львовом

Енергетики готуються до нової атаки росіян

Росія не може встояти проти спокуси останніми днями зимового холоду і хоче болісно вдарити по українцях - Зеленський

Опинився у пастці посеред ріки Стрий. ДСНСівці врятували замерзлого і знесиленого собаку

Ексочільника Міненерго Галущенка залишили під вартою

Графік відключення світла на Львівщині 17 лютого

Графіки відключень світла 17 лютого будуть запроваджені у всіх областях впродовж всієї доби

Півторагектарну територію за театром Заньковецької у Львові перетворять на майже парк

Пришвидшать виїзд зі Львова. На вулиці Стрийській збільшать «зелену хвилю» світлофорів

Михайло Прихідько зі Львова, Дмитро Марченко зі Сумської області, Ігор Федунь з Одещини. Завтра прощання

Що придбали у Львові для мистецького коледжу за майже пів мільйона гривень

У Львові закінчили масштабний ремонт Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку

З 1 березня за купівлю українських товарів Національний кешбек сягатиме до 15%

Пільгові кредити на придбання обладнання для автономного електроживлення житла

У січні армія рф запустила по Україні найбільшу кількість балістичних ракет

У Моршинську міську лікарню прибув інклюзивний автомобіль з Великої Британії

Де мешканець Львова сховав понад тисячу пачок цигарок

На Львівщині вшанували річницю наступальної воєнної операції Української галицької армії

На Львівщині засудили єпископа за те, що ухилився від військового призову

За вбивство матері мешканець Львівського району позбавлений волі на 7 років

Пішов з життя легендарний правозахисник та колишній політв'язень Семен Глузман

У Львові поліція оперативно затримала молодиків, які забрали у жінки 60 тисяч гривень

Розвідка попередила про підготовку масованого удару РФ. Зеленський терміново доручив посилити захист

Розстріл дітей на Львівщині. Прокуратура розкрила деталі трагедії та ймовірні причини

Сніг, ожеледиця та температурні гойдалки. Якою буде погода цього тижня на Львівщині

ЗСУ уразили вузол зв’язку, пункт управління БпЛА та райони зосередження ворога

Ракетний удар по Львову. Підозру отримали командувач та начальник штабу ЧФ РФ