Волонтери відновлюють замок на Львівщині
22:00 4 серпня 2018 р.
Фото: 5.ua
Майже 40 активістів із різних областей України проводять свою відпустку, відновлюючи Підгорецький замок на Львівщині.
Про це повідомили в суботу, 4 серпня, на телевізійному «5 каналі».
Щороку впродовж тижня небайдужі оселяються поруч із архітектурною перлиною і всіма силами намагаються повернути їй красу, втрачену в радянський період. Вони не будівельники, але вміло розбирають старовинний мур Підгорецького замку. Його кут був аварійний і міг будь-якої миті впасти. Тож волонтери взялися його відновлювати – зміцнюють основу, корегують кути нахилу й скріплюють камені цементом.
Волонтер із Харкова Сергій Свідло розповів: «Насправді ми почали працювати з цією стіною ще рік тому. Сталася тут маленька аварія, в один момент пішов сильний дощ або щось трапилося, і частина стіни повністю осипалася. Ми її трохи дорозкладали».
Сергій – веб-розробник. Серед волонтерів є також математики, біологи, інженери, художники. Із майже 40 добровольців єдиний будівельник – Андрій з Одеси.
Волонтер Андрій Шестопалов запевнив: «Кожна людина, навіть підсобний працівник, приносить певну користь загальній справі. І коли є команда, це згуртовує і той результат, який ми отримуємо, нас надихає».
Поки хлопці пораються біля муру, дівчата очищають вхід у замок від бур'яну. Волонтерка зі Запоріжжя Надія Комарова розповіла: «Замок, звичайно, закохує в себе і хочеться допомагати. Працюємо десь шість годин на добу саме в замку. Десь прибираємо траву, десь всередині замку працюємо».
Мешкають волонтери у наметовому містечку поруч. Воду беруть із колодязя, їжу готують на вогні у казанах. Кажуть, що волонтерська романтика перетворила їх у справжню родину, і не лише в переносному значенні.
Волонтер із Харкова Аліна Коц запевнила: «Кілька було історій, коли люди з різних міст знайомились між собою і зараз у них вже є діти малі, з якими вони також приїжджають. Усе в житті починається з кохання».
Ідея допомагати відновлювати пам'ятку виникла у нинішніх волонтерів 16 років тому під час екскурсії. Тодішній директор галереї мистецтв Борис Возницький ідею схвалив.
Співзасновник волонтерського табору «Новий Акрополь» Юрій Воронецький розповів:«Борис Григорович побачив, що нам можна довіряти, з нами працювати. Багато було таких історій, коли розповідали, що приїхали волонтери, випили всю горілку і поїхали. Ми приїжджаємо безпосередньо попрацювати, нас турбує стан, нам цінна культурна спадщина України».
Та щоб повністю відновити замок, волонтерської допомоги замало. За попередніми оцінками, капітальний ремонт обійдеться у суму від 20 до 40 мільйонів євро.
Фінансування шукає львівська галерея мистецтв, яка опікується замками Львівщини.
Про це повідомили в суботу, 4 серпня, на телевізійному «5 каналі».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook