Віллу Грушевського у Львові через 121 рік накривають новим дахом

18:25 5 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові одержав рятівний подарунок до свого 25-річчя.

Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація, пише Dailylviv.com.

Проєкт «Реставрація даху комунальної установи Львівської обласної ради «Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові» – пам’ятка архітектури місцевого значення – Вілла меморіального музею М. Грушевського 1902 р. є пам’яткою архітектури (ох. № 1405-Лв) з наявним паспортом пам’ятки культурної спадщини на вул. І. Франка, 154 у м. Львові» реалізується у межах Програми капітального будівництва об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення за рахунок обласного бюджету у 2023 році на суму трохи більше, ніж 4 млн грн. 

Директорка музею Марія Магунь розповіла, що такий ремонт був вкрай необхідним для збереження меморіального будинку. 

На сьогодні фондова збірка музею налічує понад 27 тис. одиниць збереження.

Довідково:

Вілла професора Грушевського була споруджена у 1902 році за проєктом архітектора Мартина Заходного. Тут виховувалася Львівська школа професора Грушевського. Та, насамперед, садиба була затишним куточком, місцем відпочинку і душевного спокою Михайла, Марії та Кулюні Грушевських. 

У травні 1998 р. у садибі Грушевських, у відреставрованій віллі, було створено Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові, директором якого зараз є заслужений працівник культури України Марія Магунь.

У травні цього року музей відзначив своє 25-річчя.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів