Як у школах викладатимуть єдиний україноцентричний курс «Історія: Україна і світ»

19:08 11 вересня 2024 р.

Фото до новини

Явища і процеси, які були характерні для Європи чи світу, вчителі історії мають пояснювати на українському матеріалі, добираючи додатковий матеріал з історії інших країн.

Наприкінці липня Міністерство освіти і науки України своїм наказом затвердило «Концептуальні засади реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти».  З початку літа тривало громадське обговорення проєкту цього документа. У результаті у школах викладатимуть єдиний україноцентричний курс «Історія: Україна і світ». Експертна рада при департаменті освіти і науки Львівської ОВА підтримала «Концептуальні засади», проте має кілька доповнень. Про це розповіли під час брифінгу у ЛОВА, пише DailyLviv.com.

Департамент освіти і науки ЛОВА спільно з експертами та істориками свого часу розробили свою концепцію-пропозицію  реформи історичної освіти. Головна ідея полягала у тому, що історію України у школах слід викладати у контексті світової. Відповідні пропозиції департамент надіслав Міністерству освіти і науки. Через півтора місяця Міністерство своїм наказом їх затвердило, врахувавши лише половину.

«Експертна рада департаменту освіти і науки Львівської ОВА повторно підготувала свої пропозиції, і ми їх знову надішлемо до Міністерства», – зазначив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.

Нова реформа не має на меті лише об’єднати дві історії, а навпаки стати початком нового україноцентричного курсу вивчення цього предмету.

«Це означає, що ми цілу низку явищ і процесів, які були характерні для Європи чи світу, маємо пояснювати на українському матеріалі, добираючи додатковий матеріал з історії інших країн. І це все є в «Концептуальних засадах», – пояснив член експертної ради департаменту Роман Пастушенко.   

Відповідно до «Концептуальних засад» на вивчення історії в 5-6 класах виділили по 2 години щотижнево, у 7-8 класах – по 3 години, у 9 класах – 4 години. У профільній школі єдиний курс вивчатимуть від 3 до 6 годин тижнево, залежно від профілю навчання. Тут пропозиції львівських освітян були враховані.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів