У Росії просять віддати їй львівський пам’ятник першій жінці-космонавту

18:32 29 червня 2015 р.


Фото: press-centr.com

Сенатор Ради Федерації РФ від Ярославської області Анатолій Лісіцин звернувся до міського голови Львова з проханням дозволити перенесення пам’ятника першій жінці-космонавту на її батьківщину.

За словами члена верхньої палати російського парламенту, пам’ятник Терешковій у Львові може бути демонтований на вимогу депутатів міськради відповідно до закону про декомунізацію. Лісіцин також розповів:

«Днями відправив офіційне звернення до мера Львова Садового з проханням розглянути, в разі прийняття рішення про демонтаж пам’ятника, мою пропозицію про його перенесення на Ярославську землю. Мій Фонд (Фонд Анатолія Лісіцина. – Ред.) зробить усе необхідне, щоб це відбулося. Знаю, що мої земляки мене цілком підтримаютья».

Пам’ятник Терешковій у Львові (три промені зірки й жінка в скафандрі) розташовано біля аеропорту на вулиці Виговського (колишня вулиця Терешкової). Монумент являє собою три промені зірки і жінку в скафандрі. Про це повідомили сьогодні, 29 червня, в російській агенції «Интерфакс».

dailylviv.com

До теми

17:14 14 травня 2021 р.

Більше 30-ти меморіальних та інформаційних таблиць встановлять у Львові. Кому

Сьогодні, 14 травня, на засіданні виконавчого комітету прийняли рішення щодо встановлення інформаційної таблиці історику Ярославу Ісаєвичу, меморіальної таблиці учаснику антитерористичної операції Михайлу Шозді, а також 30 таблиць на фасадах будинків у місті.

Рубрика: Історія

20:29 8 травня 2021 р.

На Львівщині вшанували вояка дивізії Галичина, учасника Норильського повстання

Сьогодні, 8 травня, у роковини смерті на Меморіалі невідомому воякові УПА, що на Марсовому полі Личаківського кладовища, вшанували пам’ять голови Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби Олеся-Дмитра Гуменюка.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу