У Львові знайшли згорілі документи чекістів

15:40 30 листопада 2016 р.


Фото: зі сторінки Руслана Забілого в інтернет-мережі «Facebook»

Директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий повідомив про результати розкопок на його подвір’ї.

Директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий Руслан Забілий поінформував у соціальній мережі: «Не зважаючи на погодні умови, продовжуємо з фахівцями КП ЛОР «Доля» розкопки у дворі Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького». Серед знахідок – німецькі солдатські каски періоду війни. Це для музею важливі артефакти, бо знайдені на його території і є єдиними свідченнями із періоду 1941-1944 років та нагадують про нацистські злочини».

Окрім цього, за словами Руслана Забілого, знайдено унікальні артефакти, на його думку, - єдині. Це згорілі документи радянських спецслужб – свідчення про те, як чекісти затирали сліди своїх злочинів, знищуючи докази.

Директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» повідомив також: «На спопелілих аркушах залишилися досі відчитувані, за слідами друкарської фарби, слова друковані російською мовою. Це документи якоїсь звітності. На одному із фрагментів відчитується гриф: «Совершенно секретно». Документи палили папками. Тому те, що від них залишилося, спресувалося та збереглося в піщаному грунті. Законсервуємо ці знахідки і колись вони потраплять в музейну експозицію».

Руслан Забілий написав це на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook», де він також опублікував фоторепортаж з розкопок.

dailylviv.com

До теми

21:48 23 липня 2021 р.

Пам'ятник червоноармійцю у Львові демонтували і перевезли у музей радянського терору

У Львові 23 липня демонтували головну частину композиції радянського монументу слави – дві бронзові фігури – батьківщини-матері та червоноармійця, який тримає меч.

Рубрика: Історія

20:08 14 липня 2021 р.

Перепоховання у Дрогобичі: українці-жертви НКВД як нагадування сучасникам про вічного агресора (відео)

Сьогодні, 14 липня у Дрогобичі перепоховали ексгумовані у 2019 році останки жертв, закатованих більшовицьким НКВД впродовж 40-50 років XX століття. 78 вбитих українців знайдуть спочинок на Полі Скорботи у Дрогобичі.

Рубрика: Історія

23:01 13 липня 2021 р.

15, 16 та 17 липня на Львівщині буде автопробіг на раритетних легковиках та вантажівках

З 13 по 22 липня 1944 року на території Буського, Золочівського, та Бродівського районів відбувались жорстокі бої між німецькими та радянськими військами, в результаті яких загинули десятки тисяч вояків та мирного населення.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу