У Львові запалили за загиблими у Другій світовій війні 70 свічок пам'яті (відео)

22:20 2 вересня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Біля Меморіального хреста на території колишнього концтабору для військовополонених «Шталаг-328» влаштували панахиду.

У середу, 2 вересня, з нагоди 70-ї річниці завершення Другої світової війни громадськість, молодіжні організації та представники влади вшанували пам’ять загиблих у воєнні роки військових і мирних громадян. Заходи розпочались біля Меморіального хреста на території колишнього концтабору для військовополонених «Шталаг-328» (Цитадель на вулиці Грабовського).

Учасники акції, серед яких ветерани, громадські діячі, представники духовенства, запалили «70 свічок пам’яті» в пам'ять про полеглих. Опісля відбулась панахида за усіма Героями, котрі 70 років тому захищали свою землю, а також сьогодні стоять на сторожі українських кордонів.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний зазначив під час заходу: «У такі дні кожен з нас повинен згадати Героїв, котрі віддали своє життя за наше майбутнє. Адже той, хто не знає свого минулого, не шанує тих, хто з честю та гідністю обороняв рідну землю – не має майбутнього», - 

Пам’ятні заходи також відбудуться у загальноосвітніх закладах області. Зокрема, екскурси в історію Другої світової для учнів, тематичні бесіди та лекції, а також хвилини мовчання за усіма загиблими.

Про це повідомили сьогодні, 2 вересня, «Щоденному Львову», в прес-службі обласної державної адміністрації. Натомість на телевізійному «5 каналі» розповіли в середу:

«70 свічок пам'яті запалили львів'яни з нагоди 70-ї річниці завершення Другої світової війни. Містяни зібралися біля Меморіального хреста на території колишнього концтабору для військовополонених «Шталаг-328». Зі собою учасники акції принесли свічки та квіти.

Потому церковники влаштували панахидауза загиблими, які здебільшого померли від голоду, та жорстоких катувань. Тоді у концтаборі загалом утримували близько 3 000 військовополонених різних національностей. Учасники заходу кажуть, нині Україна також потребує миру».

dailylviv.com

До теми

14:01 22 жовтня 2021 р.

Львів відмовився на вимогу Верховного суду передати рештки агента НКВС Миколи Кузнєцова Росії

Виконавчий комітет Львівської міської ради одноголосно відхилив вимогу Верховного суду щодо передання рештків агента НКВС Миколи Кузнєцова. «Питанням, яке викликає резонанс, є рішення Верховного суду, який спонукає виконавчий комітет прийняти рішення стосовно праху Кузнєцова.

Рубрика: Історія

13:41 22 жовтня 2021 р.

Історичний ареал Львова погодили всупереч спротиву депутатів. Слово - за міністерством

Сьогодні, 22 жовтня, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про погодження меж історичного ареалу Львова. Далі всю документацію скерують у Міністерство культури та інформаційної політики. Там це питання буде розглянуто на науковій раді та, за позитивного висновку, затверджене Міністром. Після цього документ набуде чинності.

Рубрика: Історія

14:21 15 жовтня 2021 р.

Енкаведисти добивали повстанців прикладами гвинтівок чи автоматів: перепоховання на Львівщині

15 жовтня у селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району, перепоховали віднайдені рештки 16-ти воїнів Української повстанської армії.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу