У Львові визначився переможець конкурсу проектів пам’ятника воїнам Листопадового Чину
18:00 26 червня 2018 р.
Фото: city-adm.lviv.ua
У п’ятницю, 22 червня, відбулося засідання журі конкурсу, яке обрало переможця проекту в рамках конкурсу мистецько-архітектурного проекту на скульптурну композицію бійцям Листопадового Чину.
Про це повідомили у вівторок, 26 червня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Обрали концептуальну пропозицію мистецько-архітектурної скульптурної композиції українським бійцям Листопадового Чину з правками».
Авторський колектив проекту зазначив: «На площі пропонується встановити скульптурну композицію Лева, що пробуджується. Фігура лева запозичено з герба ЗУНР. Фактично, це пластичне трактування графічного зображення герба».
«Основна ідея скульптурної композиції – лев, що просинається, як алегорія на молоду країну, яка зародилася на уламках Австро-Угорської імперії. Бронзова фігура лева розташована на блоках дикого каменю, Лев піднімається по них вгору. Між каменями на рівні землі є маленька виноградна лоза з гроном винограду, як символ того, що з краплі крові українських бійців Листопадового Чину та УГА, пролитої в боях за ЗУНР зародилася пізніше вільна Українська держава. Ця жертовна крапля крові дала свої плоди через роки», – йдеться також у проекті.
«Виноградні лоза з гронами є символом проростання життя від маленької кісточки (краплі крові) до великого виноградника – Вільної України. Фігуру лева пропонується зробити з бронзи світлого кольору, виноградну лозу – з полірованої бронзи. Камені – дикі блоки світло сірого граніту. Висота лева – три метри, загальна висота скульптурної композиції від мощення – 4,5 метра», – розповіли також автори проекту.
«Влаштування громадського простору – це символічне відображення структури міста (вулиці, площі, квартали і тупикові двори), адже саме у місті відбувалися перші важливі і складні бої захисників ЗУНР (битва за Львів), а лінія фронту довго проходила через міські площі, вулиці і будівлі. Оскільки існуючий рельєф ділянки є суттєво вищий від рівня мощення тротуарів, запропоновано його «прорізати» і таким чином отримати форму структури міста (вулиці і квартальна забудова)», – йдеться також у проекті.
«Об’ємний простір з перепадами від 0,3 до 1,1 метра (мощення внизу і піднятий газон) створить ілюзію тих умов, в яких велись бої за місто (будівля за будівлею, вуличка за вуличкою). Таке рішення забезпечить зручні пішохідні зв’язки, а також зробить доступний громадський простір без крутих схилів або сходів. Велика частка газонів та дерева створять комфортний відкритий простір посеред великої вулиці», – розповіли також автори проекту», – розповіли також автори проекту.
«Скульптурну композицію Лева запропоновано розмістити посередині ділянки, це обумовлено візуальними осями та проходженням підземних і наземних комунікацій. Ділянку можна умовно поділити на трансферну зону, яка покращить пішохідні зв’язки (на розі вулиць), та зону для відпочинку з вуличними меблями (в глибині ділянки).
«Освітлення ділянки запропоновано фонове (під вуличними меблями по контуру та в мощенні), декоративне (підсвітка фасаду казарми і дерев) і освітлення скульптури. Матеріал огородження газонів – кортенова сталь. Матеріал мощення – гранітна плитка та базальтова бруківка», – йдеться також у проекті.
У міськраді також розповіли: «18 червня завершився термін подання заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі з розробки проекту мистецько-архітектурної об’ємно-просторової скульптурної композиції українським бійцям Листопадового Чину. Комісія представила чотири проекти, серед яких обрано переможця», – поінформували також у прес-службі Львівської міськради.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook