У Львові випадково натрапили на поселення давніх слов'ян VII століття (відео, оновлено)

21:22 30 жовтня 2014 р.


Фото: УНІАН

Дослідники дійшли висновку, що в найбільшому місті Західної України жили представники празько-корчацької культури.

У Львові – на місці, де мали будувати готель – виявили поселення давніх слов'ян. Зокрема, фахівці натрапили на господарські ями, у заповненні яких були уламки ліпного посуду та пряслиця. Дослідники датують їх серединою VII століття та вважають, що тут жили представники празько-корчацької культури.

Також археологи знайшли заготовки для ґудзиків з кості, пряжки, люльки, ножі та дитячі свистульки. Як з'ясували історики, орієнтовно ці знахідки датуються XVII та XVIII століттями.

Про це повідомила сьогодні, 30 жовтня, «Телевізійна служба новин» каналу «1+1». Натомість інформаційна агенція УНІАН розповіла про це розгорнутіше:

«У Львові поблизу сучасного центру міста археологи науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба» інституту археології НАН України минулого тижня виявили поселення давніх слов`ян. Про це повідомив УНІАН директор «Рятівної археологічної служби» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

Він зазначив, що поселення було виявлено на вулиці Веселій, 5, де розпочалося будівництво готелю. На глибині п`яти метрів фахівці виявили господарські ями, у заповненні яких були уламки ліпного посуду та пряслиць. Попередньо дослідники датують їх серединою VII ст. н.е. та відносять до празько-корчацької археологічної культури. 

«У часи середньовіччя це було давнє Краківське передмістя. Однак, як засвідчують результати цьогорічних археологічних досліджень, ця територія була заселена задовго до 1256 року. Тобто традиція безперервного господарювання на цій території є принаймні на 600 років старшою за першу писемну згадку про Львів. Втім, це ще не означає, що нам треба переглядати офіційну дату заснування міста, але нова інформація суттєво доповнює ранню його історію і ще раз підтверджує місце розташування того ядра, з котрого розвинувся давньоруський Львів. Цьогорічні результати досліджень дозволять стверджувати, що давньоруський Львів виріс з поселення ранніх слов`ян і розвивався на його місці», – розповів Осаульчук.

Оскільки археологічні роботи лише розпочалися, фахівці сподіваються на отримання достатньої кількості археологічної інформації, щоб історичні висновки отримали беззаперечне підґрунтя.

Довідка УНІАН. Празько-корчацька культура – археологічна культура, що існувала в V – VII ст. н.е. Її пов`язують зі слов`янськими племенами, згаданими Йорданом (візантійський історик VI ст.) під назвою «склавіни». Спочатку празька культура була поширена на території південної Волині, Верхнього і Середнього Подністров`я. Пізніше ці племена заселили південну і північну частину Польщі, Чехію, Словаччину, східні райони Східної Німеччини, білоруське Полісся, середню частину Правобережної України, Молдавію й Румунію. Ці процеси відомі в історії під назвою 2великі міграції слов`ян».

Про це повідомляється на сайті УНІАН.

 


Відео: ТСН

dailylviv.com

До теми

19:48 19 липня 2020 р.

19 липня на Львівщині вшанували загиблих у «Бродівському оточенні»

Сьогодні, 19 липня, відбулось вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському оточенні».

Рубрика: Історія

15:26 29 червня 2020 р.

У Львові вшанували Героя України Василя Сліпака

Сьогодні, 29 червня, на вулиці Дорошенка, 9 у Львові відкрили мурал, присвячений всесвітньо відомому українському оперному співаку, солісту Паризької національної опери, волонтеру, учаснику Революції Гідності та бойових дій на Сході України Василю Сліпаку.

Рубрика: Історія

07:47 15 червня 2020 р.

У Пикуличах вшанували воїнів УГА і УПА

Щорічно у наступну неділю після Дня Святої Трійці (Зелених свят) на військовому цвинтарі в Пикуличах (Республікf Польща) відбувається Свято української національної пам'яті.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу