У Львові вшанували пам’ять розстріляних політв’язнів шістдесятьма кущами калини

20:38 26 травня 2015 р.


Фото: lvduvs.edu.ua

Сьогодні, 26 травня, вздовж стін Львівського слідчого ізолятора на вулиці Городоцькій, висадили 60 кущів калини – на знак пам’яті про політв’язнів, розстріляних в один день 1941 року у тюрмі «Бригідки».

Калина – давній символ українського народу. Вона часто фігурує в багатьох обрядах, про неї складено безліч пісень, легенд та казок. До того ж, слід не забувати і про її цілющі властивості. Подейкують, що крім фізичного зцілення, вона дарує душевний спокій.

Тож не дивно, що сьогодні, 26 травня, вздовж стін Львівського слідчого ізолятора на вулиці Городоцькій, 2, висадили саме калину.За ініціативи Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені В. Стуса та із допомогою 20-ти курсантів Львівського державного університету внутрішніх справ було висаджено 60 кущів.

Число 60 не є випадковою, адже саме таку кількість політв’язнів, без зайвих слів, у 1941 році розстріляли в один день у тюрмі «Бригідки». Цифри вражають...

Того ж року комуністична окупаційна влада заповнила камери вище зазначеної в’язниці 1556 особами, за максимальної місткості 840. За вказівками керуючих у Москві, 384 арештантів, звинувачених у побутових злочинах, звільнили, а 1172 –  енкаведисти розстріляли без жодного суду і слідства.

Вшанування пам’яті про ті лихі часи не обмежується лише сьогоднішньою акцією, а матиме масштабніше продовження. Як поділились організатори, висаджування калини – це підготовчий етап до більш значної події, яка відбудеться незабаром.

Мова йде про встановлення меморіальної дошки українським політичним в’язням, які були жорстоко розстріляні у червні 1941 року перед приходом у Львів німецьких окупантів. Про це повідомили сьогодні, 26 травня, в прес-службі (відділі зв’язків із громадськістю) Львівського державного університету внутрішніх справ.

dailylviv.com

До теми

14:21 15 жовтня 2021 р.

Енкаведисти добивали повстанців прикладами гвинтівок чи автоматів: перепоховання на Львівщині

15 жовтня у селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району, перепоховали віднайдені рештки 16-ти воїнів Української повстанської армії.

Рубрика: Історія

13:29 15 жовтня 2021 р.

Повернувся з Галичини в Росію переконаним націоналістом: зізнання Гната Хоткевича під тортурами НКВД

Дослідники опублікували в мережі документи зі справи розстріляного митця Гната Хоткевича. Його засудили у 1938 році за сфабрикованим звинуваченням.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу