У Львові відтворили події 1 листопада 1918 року

21:45 1 листопада 2015 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

Події сьогоднішньої реконструкції розгорталися на площі Ринок.

У Львові відбулася реконструкція Листопадового чину. Так учасники військово-історичного театралізованого дійства відтворили для львів’ян і гостей міста бій за Львів у ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 року.

Цю історичну подію називають Листопадовий чин, а також – Листопадовою революцією, Листопадовим переворот, Листопадовий зрив, Першолистопадове повстання. Це повстання було організоване Українською національною радою й силами Українських січових стрільців у Королівстві Галичини і Волині, коронній землі Австро-Угорської імперії, з метою встановлення влади Української держави (названої згодом «Західноукраїнська народна республіка») на землях, на які вона претендувала. У результаті утворилася держава площею 70 тисяч квадратних метрів, що викликало невдоволення Польщі, яка розв'язала українсько-польську війну 1918-19 років для захоплення Галичини.

Події сьогоднішньої реконструкції розгорталися на площі Ринок – біля будівлі мерії. До слова, площу Ринок представники клубів історичної реконструкції  «захопили» ще вчора – розгорнули польову кухню, підігнали старі вантажівки, встановили кулемети і гармати, що спричинило неабиякий інтерес гостей міста, які масово, а головне – з усмішками, залюбки підходили фотографуватися на фоні автівок, кухні, зброї, також робили селфі з реконструкторами. 

Сьогодні ж, аби подивитися саме дійство, прийшло ще більше людей. І це вже не перша така історична атракція – події початку листопаду 1918 року у центрі Львова демонструють уже кілька років поспіль.

Про це повідомили сьогодні, 1 листопада, в київському часописі «День», де також опублікували фотографії з місця події.. Натомість тележурналісти розповіли в неділю:

«У Львові відтворили справжній бій між поляками та українцями. Довкола міської Ратуші тривав бій між поляками та українцями. Так у місті відзначили річницю створення ЗУНР – Західноукраїнської Народної Республіки.

У перші дні листопада 97 років тому у Львові поляки зі зброєю виступили проти української держави. Міську Ратушу українці відбивали близько тижня. «Це були патріотично налаштовані українці, місцеві військові, які служили у австрійській армії, яких було багато у Львові», – розповів керівник військово-історичного клубу «Повстанець» Владислав Куценко.

Цей бій відтворили близько 30 львів'ян і півсотні учасників з Києва. Вони називають себе реконструкторами, дуже добре знають історію і відмінно володіють тактикою бою. А частина із них воює по-справжньому.

Амуніцію та зброю реконструктори збирають роками, вони виготовляють її власноруч або замовляють за віднайденими оригіналами. Таке захоплення об'єднує цілі сім'ї. Події часів Західноукраїнської Народної Республіки у Львові відтворюють вже четвертий рік поспіль».

Про це повідомили сьогодні, 1 листопада, на «Телеканалі новин «24», відеосюжет якого можна побачити, скориставшись цим посиланням:

http://24tv.ua/u_lvovi_vidtvorili_spravzhniy_biy_mizh_polyakami_ta_ukrayintsyami_n626524

Як інформував «ЩЛ», у Львові відзначають 97-му річницю Листопадового чину, зокрема – провели урочисту ходу.

dailylviv.com

До теми

19:25 13 квітня 2021 р.

Депутати затвердили 70 дат пам'ятного календаря Львівщини, з яких 14 вже минули

Перелік пам’ятних історичних дат і ювілеїв визначних особистостей у 2021 році, який затвердила 13 квітня Львівська обласна рада. Цікаво, що про Геца,Труша, Мартовича, Онишкевича, Леонтовича, Федака, яких треба було згадати вже раніше, на сайті Львівської обласної ради немає жодного згадування.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу