У Львові відкриють виставку «Від Хотина до Відня», на якій покажуть шаблю переможця Віденської битви

12:01 10 вересня 2013 р.

Вперше було представлено художнє панно Мельхіора Відмара «Зустріч Яна ІІІ Собєського з Леопольдом І Габсбургом після перемоги під Віднем», написане через 20 років після Віденської баталії.

Свій 120-річний ювілей Львівський історичний музей відзначає великою виставкою у залах музею «Палаццо Бандінеллі», підготовленою до 330-річчя знаменитої Віденської битви, яка поклала край просуванню Османської імперії у Європу, і таким чином врятувала її від турецького поневолення.

Тема виставки була вибрана не випадково. На українських землях відбувалась значна кількість військових дій. Участь у битві разом з австрійсько-польськими військами  брали також і українські козаки. Перша частина виставки розповідає про битву під Хотином, яка відбулась у 1621 р. У цьому бою об’єднані сили під проводом гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного розгромили 100-тисячну турецьку армію і на довгий час зупинили її наступ.

На цій частині виставки буде представлено схеми та карти бойових дій, гравюри, що висвітлюють хід війни, художні та графічні зображення тогочасної зброї, портрети полководців, польські та козацькі штандарти, багато цікавого документального матеріалу.

Експонати другої частини виставки розповідають про облогу Відня у 1863 р., яка була останньою спробою Османської імперії продовжити експансію в Європу. Тут вперше представлено художнє панно Мельхіора Відмара «Зустріч Яна ІІІ Собєського з Леопольдом І Габсбургом після перемоги під Віднем», написане через 20 років після Віденської баталії.

Своєю розкішшю та унікальністю вражають трофеї, які були взяті внаслідок перемоги. Особливо цікавою є колекція кінської збруї учасників битви, оздоблена сріблом, прикрашена коштовним камінням, вишуканою технікою виконання.  Справжнє захоплення викликає один з найцінніших експонатів виставки - турецький намет ХVII ст., величезний за розміром, ручної роботи з оригінальним орнаментом і багатою колористикою. 

У центрі виставкового комплексу - шабля із золотим дарчим написом, подарована імператором Священної Римської Імперії Леопольдом І польському королю Яну ІІІ Собєському, переможцю Віденської битви. Це єдиний експонат такого рівня, що зберігся в Україні, привезений на виставку з Тернопільського краєзнавчого музею.

Про це повідомила прес-служба ЛМР.

dailylviv.com

До теми

16:59 9 січня 2021 р.

У Львові знищили інформаційну таблицю Степана Федака

Напередодні 160-ліття від дня народження галицького українського громадського діяча, фінансиста, філантропа, адвоката – Степана Федака, яке припадає на 9 січня, вандали знищили інформаційну таблицю, встановлену кілька років тому на будинку визначного галичанина.

Рубрика: Історія

23:19 24 грудня 2020 р.

Греко-католики починають святкувати Різдво 25-го грудня

Парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ зі спільної ініціативи парафіян та настоятеля отця Василя Гасинця цього року вперше святкуватиме Різдво Христове за новим стилем – 25 грудня.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу