У Львові відкрили виставку прапорів ЗСУ

17:30 22 серпня 2019 р.

  • 0


Фото: mil.gov.ua

У Будинку офіцерів у Львові відкрили з нагоди Дня Державного Прапора України та 28-ї річниці Незалежності виставку українських прапорів сучасної історії Збройних Сил України.

Про це повідомили в четвер, 22 серпня, у міністерстві оборони України, де також розповіли: «Організатори виставки – 58-й будинок офіцерів та Воєнно-історичний музей цього військового закладу культури. В експозиції представлені прапори трьох категорій».
«Перша категорія – бойові прапори з’єднань і військових частин, зокрема, перший Бойовий прапор України. Його 1994 року вручили командувачу військами Прикарпатського військового округу, проте він неофіційний, адже тоді у міністерстві оборони України документів щодо Бойових прапорів ще не було», – поінформували також у міністерстві оборони.
«Другий експонат – Бойовий прапор 81-ї тактичної групи, яка виконувала завдання у Республіці Ірак. Третій експонат – Штандарт командувача Західного оперативного командування. Створений у 2004 році, його демонструють як один з елементів розвитку геральдики у ЗС України», – розповіли також у міністерстві оборони.
«Друга категорія – демонстраційні прапори. Вони призначені для візуалізації приналежності до того чи іншого військового підрозділу, виду ЗС України тощо. Серед них є прапори Високомобільних десантних військ (нині – Десантно-штурмові війська), інших військових підрозділів», – повідомили також у міністерстві оборони.
«Особливу увагу привертає червоно-чорний прапор танкової роти 79-ї окремої десантно-штурмової бригади – його цьому підрозділу передали учні 27-ї загальноосвітньої школи Львова прямо у район проведення Антитерористичної операції. Танкісти тоді захищали підступи до Маріуполя», – поінформували також у міністерстві оборони.
«Третю категорію представляють пам’ятні прапори. Ці знамена безпосередньо перебували у районах, де точилися бої із російським агресором. Військовослужбовці, які поверталися з Донбасу, на згадку про часи, коли пліч-о-пліч зі своїми побратимами боронили українську землю, розписували прапори, залишаючи на них побажання, привітання, адреси, телефони. Таким чином, вони зберігали зв’язок одне з одним», – розповіли також у міністерстві оборони.
«Експозицію виставки прикрашає й унікальний прапор, що весь час подій на Майдані провисів над Кабінетом міністрів України. 27 лютого 2014 року з дозволу Арсенія Яценюка (саме тоді його було призначено Прем’єр-міністром) хлопці з 9-ї сотні Майдану зі Львова зняли його з флагштока і згодом передали до Воєнно-історичного музею 58-го будинку офіцерів. Поруч із ним можна побачити оригінальні речі з часів Майдану: бронежилет, створений героями Революції гідності з підручних матеріалів, балаклава Самооборони Майдану та розписаний шолом, який 9-та сотня відібрала у підполковника спецпідрозділу «Беркут», – повідомили також у міністерстві оборони.
«У Будинку офіцерів виставлені яскраві докази російської збройної агресії проти України. Серед них уламки мін, снарядів, боєприпасів від реактивних систем залпового вогню тощо», – поінформували також у міністерстві оборони.

«У Будинку офіцерів виставлено бронежилет, у який потрапила ворожа куля, її сліди чітко видно на бронепластині. Він належав Герою України генерал-майору Андрію Ковальчуку, який у 2014 році, будучи полковником, здійснював прорив до Луганського аеропорту і другою кулею був поранений у плече. Він тоді залишився в строю і завершив бойову операцію. Виставка триватиме до 28 серпня», – розповіли також у міністерстві оборони.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:45 1 січня 2020 р.

У Львові відбудеться віче

У середу, 1 січня, о 14.00 біля пам'ятника Степанові Бандері на площі Кропивницького у Львові розпочнеться відзначення 111-ї річниці від дня народження голови Проводу ОУН Степана Бандери.

Рубрика: Історія

17:20 19 грудня 2019 р.

На Львівщині домагаються повернення назви селу

У комітеті Верховної Ради з питань місцевого самоврядування підтримали пропозицію повернути селу Мармузовичі на Львівщині назву Андріївку, яка була до декомунізації

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Бриндзя замість фети

Рубрика: Економіка

Неформальна приміряльня, 1 випуск

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Будівельний вандалізм у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Неформальна приміряльня, 2 випуск

Рубрика: Політика

Всі відео розділу