У Львові відкрили пам’ятник крайовому провіднику УВО та ОУН Юліану Головінському

13:47 13 жовтня 2014 р.


Фото: прес-служба Львівської обласної ради

Про це повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі обласної ради.

У прес-службі обласної ради повідомили у понеділок «Щоденному Львову», що напередодні, 12 жовтня, у нашому місті відбулося урочисте відкриття пам’ятника провіднику УВО-ОУН, військовому і політичному діячеві Юліанові Головінському. У повідомленні також зазначено:

«Участь у цьому заходів взяв депутат Львівської обласної ради, голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Ярослав Качмарик. 

Від імені голови Львівської обласної ради Петра Колодія Ярослав Качмарик передав вітання громаді Львівської області з нагоди відкриття пам’ятника провідникові УВО-ОУН, військовому і політичному діячеві Юліанові Головінському.

Він, зокрема, зазначив, що керівництво обласної ради висловлює велику вдячність організаційному комітету, завдяки старанням якого у Львові з’явилося місце, де щоразу збиратимуться люди, аби вшановувати пам’ять Юліана Головінського. Вітаючи присутніх, Ярослав Качмарик також зазначив, що саме ж місце, де відкрили пам’ятник Юліанові Головінському, є дуже символічним. Адже поруч розташовуються церква та школа, а це означає, що сюди завжди приходитимуть люди, зокрема, молодь, аби вшанувати пам’ять цієї видатної особистості – сотника Української Галицької Армії, співорганізатора Української Військової Організації, бойового референта, крайового провідника Організації Українських Націоналістів Юліана Головінського.

«Нині відкриваємо у Львові пам’ятник людині, яка своє життя присвятила служінню Україні та її народові. Сподіваюся, що велика любов до нашої країни, яскраві та відважні подвиги Юліана Головінського для сучасної молоді стануть справжнім натхненням і прикладом для наслідування, а також допоможуть плекати нових героїв, які будуть готові до боротьби за Українську державу. 

Останнім часом у Львові було відкрито багато пам’ятників, серед яких – пам’ятник Степанові Бандері. Також відкрито Музей національно-визвольної боротьби. Також вірю, що у нашому місті обов’язково будуть пам’ятники Андреєві Шептицькому та Романові Шухевичу. Але, що найголовніше, то у Львові є люди, які пам’ятають історію України та вчаться на ній», – сказав він».

Своєю чергою, на сторінці «Головінський Юліан Миколайович» у Вікіпедії зокрема інформують:

Юліан Миколайович Головінський (* 1 грудня 1894, Радимно – † 30 вересня 1930, с. Великі Глібовичі, нині Перемишлянський район, Львівська область)  – сотник Української Галицької Армії, командант VI (Равської) бригади УГА, потім ІІ бригади Червоної Української Галицької Армії, співорганізатор Української Військової Організації, бойовий референт, крайовий командант УВО (1926-27 рр. та 06-09.1930 р.), крайовий провідник ОУН (06-09.1930 р.)».

dailylviv.com

До теми

19:25 13 квітня 2021 р.

Депутати затвердили 70 дат пам'ятного календаря Львівщини, з яких 14 вже минули

Перелік пам’ятних історичних дат і ювілеїв визначних особистостей у 2021 році, який затвердила 13 квітня Львівська обласна рада. Цікаво, що про Геца,Труша, Мартовича, Онишкевича, Леонтовича, Федака, яких треба було згадати вже раніше, на сайті Львівської обласної ради немає жодного згадування.

Рубрика: Історія

11:22 24 березня 2021 р.

У Польщі поставлять пам'ятник українському священнику-рятівнику Омеляну Ковчу

Пам'ятник видатному українському гуманісту, блаженному священномученику отцю Омеляну Ковчу, відомому як “парох концтабору Майданек”, встановлять у четвер 25 березня на Дорозі мучеників Майданека у Любліні, Польща.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу