У Львові руйнується Бернардинський монастир

12:20 6 березня 2019 р.

  • 0
  • 561


Фото: lvivrada.gov.ua

На засіданні постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР розглянули звернення директора Центрального державного історичного архіву України у Львові Діани Пельц щодо руйнування пам’ятки культурної спадщини національного значення.

Про це повідомили на інформаційному портал депутатів Львівської міської ради, де також розповіли: «Голова комісії законності ЛМР Юлія Гвоздович зазначила, що до комісії надійшло звернення від Державного історичного архіву про проблему з приміщенням, яке належить Львівській міській раді. Директор Центрального державного історичного архіву України Діана Пельц розповіла, що в комплексі Бернардинського монастиря, збудованого у 1600-1630 роках, і який є візитівкою Львова, упродовж усього цього часу не було жодного капітального ремонту».

«Усередині монастиря на площі понад 4,5 тисячі квадратних метрів міститься архів. Монастир є пам’яткою національного значення, це по-перше. По-друге, там зберігаються найцінніші документи, які є в Україні і, можливо, в Європі», – поінформували також на порталі депутатів.

Діана Пельц зазначила: «Монастир руйнується. За час мого керівництва (з 1994 року) ми жодного разу не отримували бюджетних коштів для ремонту. З певним часом, коли ми почали заробляти спецкошти, завжди робимо часткові ремонти, про які добре знає балансоутримувач – управління охорони історичного середовища ЛМР. Зараз склалася жахлива ситуація на стіні з вулиці Валової, з якою архів сам не дасть собі ради. Там уже заволоження не тільки стін, а заволоження пішло на стелю».

«Депутати обговорили за участю начальника управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, начальника управління комунальної власності ЛМР Інни Свистун, голови Галицької районної адміністрації Андрія Зозулі те, як можна вирішити проблему, яка склалася у пам’ятці архітектури національного значення. За результатами обговорення депутати рекомендуватимуть управлінню комунальної власності ЛМР створити комісію, для складання акту обстеження стану будівлі зі сторони вулиці Валової», – розповіли також на порталі депутатів.

«До складу цієї комісії увійдуть представники Галицької районної адміністрації, управління охорони історичного середовища ЛМР. Окрім того, депутати звернуться до департаменту економічного розвитку та управління охорони історичного середовища і рекомендуватимуть розглянути питання про виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації для ремонту даху над приміщенням архіву для того, аби усунути причини та наслідки зволоження стін архіву з боку вулиці Валової», – повідомили також на порталі депутатів.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

14:32 15 березня 2019 р.

У Львові відреставрували браму за 41,2 тисячі гривень

Дерев’яну браму будинку №9 на вулиці Крип’якевича відреставрували в межах програми співфінансування реставрації історичних дверей і брам між Львівською міською радою (70% вартості робіт) і мешканцями (30%).

Рубрика: Історія

  • 0
  • 642

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Голови райрад Львівщини за Петра Порошенка

Рубрика: Політика

Підкуп виборців

Рубрика: Політика

Проблеми виборчих комісій на Львівщині

Рубрика: Політика

Схеми купівлі голосів виборців

Рубрика: Політика

Провокація як виборча технологія

Рубрика: Політика

Всі відео розділу