У Львові руйнується Бернардинський монастир

12:20 6 березня 2019 р.


Фото: lvivrada.gov.ua

На засіданні постійної комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР розглянули звернення директора Центрального державного історичного архіву України у Львові Діани Пельц щодо руйнування пам’ятки культурної спадщини національного значення.

Про це повідомили на інформаційному портал депутатів Львівської міської ради, де також розповіли: «Голова комісії законності ЛМР Юлія Гвоздович зазначила, що до комісії надійшло звернення від Державного історичного архіву про проблему з приміщенням, яке належить Львівській міській раді. Директор Центрального державного історичного архіву України Діана Пельц розповіла, що в комплексі Бернардинського монастиря, збудованого у 1600-1630 роках, і який є візитівкою Львова, упродовж усього цього часу не було жодного капітального ремонту».

«Усередині монастиря на площі понад 4,5 тисячі квадратних метрів міститься архів. Монастир є пам’яткою національного значення, це по-перше. По-друге, там зберігаються найцінніші документи, які є в Україні і, можливо, в Європі», – поінформували також на порталі депутатів.

Діана Пельц зазначила: «Монастир руйнується. За час мого керівництва (з 1994 року) ми жодного разу не отримували бюджетних коштів для ремонту. З певним часом, коли ми почали заробляти спецкошти, завжди робимо часткові ремонти, про які добре знає балансоутримувач – управління охорони історичного середовища ЛМР. Зараз склалася жахлива ситуація на стіні з вулиці Валової, з якою архів сам не дасть собі ради. Там уже заволоження не тільки стін, а заволоження пішло на стелю».

«Депутати обговорили за участю начальника управління охорони історичного середовища ЛМР Лілії Онищенко, начальника управління комунальної власності ЛМР Інни Свистун, голови Галицької районної адміністрації Андрія Зозулі те, як можна вирішити проблему, яка склалася у пам’ятці архітектури національного значення. За результатами обговорення депутати рекомендуватимуть управлінню комунальної власності ЛМР створити комісію, для складання акту обстеження стану будівлі зі сторони вулиці Валової», – розповіли також на порталі депутатів.

«До складу цієї комісії увійдуть представники Галицької районної адміністрації, управління охорони історичного середовища ЛМР. Окрім того, депутати звернуться до департаменту економічного розвитку та управління охорони історичного середовища і рекомендуватимуть розглянути питання про виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації для ремонту даху над приміщенням архіву для того, аби усунути причини та наслідки зволоження стін архіву з боку вулиці Валової», – повідомили також на порталі депутатів.

dailylviv.com

До теми

19:48 19 липня 2020 р.

19 липня на Львівщині вшанували загиблих у «Бродівському оточенні»

Сьогодні, 19 липня, відбулось вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському оточенні».

Рубрика: Історія

15:26 29 червня 2020 р.

У Львові вшанували Героя України Василя Сліпака

Сьогодні, 29 червня, на вулиці Дорошенка, 9 у Львові відкрили мурал, присвячений всесвітньо відомому українському оперному співаку, солісту Паризької національної опери, волонтеру, учаснику Революції Гідності та бойових дій на Сході України Василю Сліпаку.

Рубрика: Історія

07:47 15 червня 2020 р.

У Пикуличах вшанували воїнів УГА і УПА

Щорічно у наступну неділю після Дня Святої Трійці (Зелених свят) на військовому цвинтарі в Пикуличах (Республікf Польща) відбувається Свято української національної пам'яті.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу